رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پیام تسلیت به مناسبت…

همه خدمات و برکات فرهنگی استاد بابایی ماندگار خواهد بود

تاریخ انتشار:

در پی درگذشت استاد رضا بابایی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب درگذشت این استاد صاحب‌قلم و از نویسندگان و همکاران دانشگاه ادیان و مذاهب را تسلیت گفت. گفتنی است استاد رضا بابایی ماه‌ها درگیر بیماری بودند و حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و جمعی از استادان دانشگاه چندی پیش ضمن عیادت از این ایشان، از خدمات علمی آن مرحوم در حوزه قلم و نویسندگی تجلیل کردند.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن والقلم وما یسطرون»

 

درگذشت اسف‌انگیز صاحب‌قلمی شعف‌انگیز جز تسلا خواستن از حضرت پروردگار، راه و راه‌کار دیگری را برنمی‌تابد.

مرحوم رضا بابایی که خودش عنوان فرزند قلم را بر دیگر عنوان‌ها ترجیح می‌داد، پس از دوره‌ای بیماری و تاب‌آوری، با نام خوش و یاد نیک از میان ما رفت. خوشحالیم که به همت برخی خیرخواهانِ فرهنگ‌پرور، نکوداشتِ او در حضور خود او برگزار شد و در یک همایش کاملاً مردمی و فرهنگی و البته با حضور برخی مقامات رسمیِ فرهنگ‌دوست، از ایشان تجلیل و آخرین سخنانش شنیده شد!

فقدِ چنین دانشی‌مردی حتماً سترگ و سهمگین است، اما یاد او با یادداشت‌های او و با همه خدمات و برکات فرهنگی‌اش باقی خواهد ماند.

دانشگاه ادیان و مذاهب که مفتخر به همکاری ایشان و نیز ناشر یکی از پرفروش‌ترین آثار ایشان بود، درگذشت ایشان را به خانواده داغ‌دیده و دیگر بازماندگان ایشان و نیز همه آشنایان و علاقه‌مندان علم و قلم، تسلیت گفته، برای ایشان غفران و رضوان الهی را آرزو می‌نماید.

 

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

مطالب مشابه