دیدار نماینده رهبری در جمهوری آذربایجان با ریاست دانشگاه

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر اجاق‌نژاد نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمهوری آذربایجان در بازدید از دانشکده‌ها و واحدهای علمی و آموزشی دانشگاه ادیان و مذاهب از فعالیت‌های قابل توجه انجام شده ابراز خرسندی کرد و از تلاش‌ها و تدابیر مسئولان دانشگاه تقدیر به عمل آورد.

نماینده مقام معظم رهبری در جمهوری آذربایجان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ریاست دانشگاه گفت: حسن تدبیر و سوابق علمی و مدیریتی شما آوازه این دانشگاه را بین‌المللی کرده است و بسیاری از اندیشمندان ادیان و مذاهب مختلف در اقصی نقاط دنیا به خروجی‌های این دانشگاه جهت آزاداندیشی دینی، گفت‌وگوی  بین مذاهب و شناخت آرا و مکاتب ادیان آسمانی چشم امید دوخته‌اند.

وی با بیان این‌که دانشگاه ادیان و مذاهب یکی از برکات نگاه تحولی به حوزه علمیه و آرمان‌های مورد نظر علمای سلف، مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب است، گفت: امیدواریم این دانشگاه و هیئت علمی فرهیخته آن بیش از گذشته منشأ تحولات علمی و فکری در عرصه ادیان و مذاهب باشند و به تمام معنا پایگاه صدور اسلام ناب و معارف اهل‌بیت(ع) با نگاهی تقریبی باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌اکبر اجاق‌نژاد با اشاره به سابقه رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سفرهای علمی به کشورهای مختلف گفت: با توجه به حساسیت‌های بین‌ادیانی اگر کسی غیر از شخصیت ممتاز جناب حجت‌الاسلام والمسلمین نواب بود، قطعاً ثمرات کار به این‌جا نمی‌رسید و باید این تلاش‌ها را پاس داشت.

در پایان، نماینده رهبر معظم انقلاب در جمهوری آذربایجان، آمادگی دفتر نمایندگی رهبری در این کشور را برای همکاری‌های علمی و اجرایی با دانشگاه ادیان و مذاهب اعلام نمود.

در ادامه این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ضمن تقدیر از حضور نماینده رهبری در جمهوری آذربایجان گفت: حوزه علمیه قم پایگاه علمی جهان اسلام است و این حوزه بزرگ تلاش کرده است برای مقابله با اسلام‌هراسی، حقیقت اسلام ناب محمدی را به گوش حق‌طلبان و آزادی‌خواهان جهان برساند .

وی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران منادی وحدت ادیان و مذاهب است و بر آن اصرار دارد، گفت: رهبران و اندیشمندان ادیان و مذاهب می‌توانند با تأکید بر مشترکات، هر توطئه‌ای علیه دین‌زدایی را خنثی نمایند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: هدف از تأسیس این دانشگاه، معرفی و تلاش علمی برای معرفی ارزش‌های ادیان است و اگر دیگر مکاتب و ادیان نیز مانند حوزه علمیه قم نگاه فرادینی به مراکز علمی و آموزشی خود بدون تعصب داشته باشند، بسیاری از مشکلات قابل حل است و هیچ‌گاه پدیده‌های شومی چون داعش را شاهد نخواهیم بود.

وی آمادگی دانشگاه ادیان و مذاهب را برای همکاری با دفتر رهبری در جمهوری آذربایجان اعلام کرد.

این دیدار روز جمعه پنجم بهمن‌ماه 1397 در محل دانشگاه ادیان و مذاهب به انجام رسید.

مطالب مشابه