با حضور موسس و بنیانگذار دانشگاه ادیان و مذاهب؛

نشست علمی نقد کتاب «دیدگاه‌ها و رویکردهای تقریب مذاهب» برگزار می‌شود

تاریخ انتشار:

این کتاب تلاشی است در راستای بررسی و تحلیل دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاسی، اجتماعی، کلامی و فقهی به مسألۀ تقریب.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با همکاری انجمن ادیان و مذاهب حوزه علمیه و دانشگاه ادیان و مذاهب نقد کتاب “دیدگاه‌ها و رویکردهای تقریب مذاهب” با حضور حجت الاسلام مهدی عزیزی،  نویسنده کتاب و با حضور ناقدان، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب (موسس و بنیانگذار دانشگاه ادیان و مذاهب) و حجت الاسلام والمسلمین مهدی فرمانیان (عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب) برگزار می‌شود.

این کتاب تلاشی است در راستای بررسی و تحلیل دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاسی، اجتماعی، کلامی و فقهی به مسألۀ تقریب. مؤلفان این اثر سعی کرده‌‌اند همۀ نگاه‌ها و نظریه‌هایی را که در ساحات تقریب و وحدت امت اسلامی ارائه شده گردآوری و با تحلیل و گاه نقد هر کدام از آنها خواننده را در شناخت ضعف‌ها و اشکالات این دیدگاه‌ها و انتخاب رویکرد صحیح کمک ‌کنند.

این کتاب در چهار بخش تنظیم شده است. بخش اول کلیات؛ بخش دوم بررسی رویکردهای سیاسی و اجتماعی، بخش سوم بررسی رویکردهای کلامی و فقهی و بخش چهارم که در واقع بخش پایانی کتاب است. نظرات و دیدگاه‌های پیش گفته جمع بندی و آسیب شناسی شده و  فرایند کلی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی و نظریه‌های معطوف به آن مورد بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است این نشست روز پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۷، ساعت ۱۰:۳۰ در سالن امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد شد.

 

مطالب مشابه