با حضور هیئتی از دانشگاه ادیان؛

همکاری های علمی میان دانشگاه ادیان و دانشگاه العراقیه بررسی شد

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیئت اعزامی دانشگاه ادیان و مذاهب به ریاست دکتر شریعتمداری رئیس دانشکده فلسفه روز چهارشنبه سوم فروردین ۱۴۰۱ از دانشگاه العراقیه عراق بازدید و با دکتر خمیس عواد زیدان، معاون آموزشی دانشگاه العراقیة و دکتر البهادلی رئیس دانشکده آداب گفتگو کردند.

بر اساس این گزارش، دانشگاه العراقیه یکی از دانشگاه‌های ملی و حکومتی کشور عراق است که در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است. این دانشگاه که در آغاز تاسیسش دارای دو دانشکده علوم قرآن و ادبیات عربی بوده در حال حاضر دارای 18 دانشکده می‌باشد و بیش از 20 هزار دانشجو دارد.

آقای دکتر شریعتمداری با معرفی دانشگاه ادیان و اشاره به تأسیس آن با هدف فهم آکادمیک و تعامل و گفتگو با ادیان و مذاهب گفتند: تمام ادیان و مذاهب در دانشگاه ادیان با رویکردی همگرایانه و غیرتقابلی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و هیچ کتابی در رد ادیان نوشته نمی‌شود بلکه در معرفی آنها مطالعات صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ادیان و مذاهب یک دانشگاه بین‌المللی است و تاکنون دانشجویان متعلق به بیش از ۲۵ کشور دنیا در دانشگاه ادیان مشغول تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی هستند گفت: ظرفیت خوبی برای همکاری بین الادیان و بین المذاهب و فرهنگی در دانشگاه وجود دارد و ما شما را دعوت به همکاری در این زمینه ها می‌کنیم.

سپس آقای دکتر معارفی معاون آموزش دانشگاه عراقیه بیان کرد: ظرفیت همکاری در زمینه تبادل استاد و دانشجو و استفاده از اساتید عراقی در زمینه‌ی طرح موضوعات و نیز راهنمایی و مشاوره پایان نامه‌ها وجود دارد. و در این زمینه نیازمند لیست اساتید تحصیلات تکمیلی شما هستیم. هر زمان این لیست به دست‌‌مان برسد می‌توانیم ارتباطات خود را به صورت عملی دنبال کنیم.

وی افزود: ما از توسعه روابط بین دانشگاهی استقبال می کنیم اما هرگونه توافقی منوط به موافقت وزارتخانه علوم عراق است. برای همکاری در زمینه تبادل استاد آمادگی کامل داریم اما لازم است جزئیات و تفاصیل آن در ضمن تفاهمنامه دیده شده و در قالب یک قرارداد جداگانه متضمن همه امور مالی و اداری، مورد توافق طرفین قرار گیرد.

مطالب مشابه