با حضور رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب؛

امضای تفاهم نامه همکاری با انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در نشستی که روز چهارشنبه 24 دی‌ماه 1399 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد واعظ موسوی رئیس انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری بین رؤسای دو مرکز به امضا رسید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در این دیدار با اشاره به جایگاه انجمن ارتباطات و تبلیغ گفت: معتقدم مهم‌ترین رشته در دانشگاه‌ها، رشته رسانه است، چراکه آینده در دست رسانه است. در این ایام کرونا مشخص شد که چقدر رسانه حرف اول را می‌زند.

 

وی افزود: ارتباط ما با دنیا قطع است و هیچ ارتباطات و رسانه قوی نداریم و در شبکه‌های دنیا هیچ جایی نداریم. شاید جمهوری اسلامی از نظر سیاسی در دنیا مطرح باشد، اما به عنوان حوزه علمیه قم و نهاد فکری جهان، به شکل واقعی مطرح هم نیست. برای مثال ترامپ در شبکه‌های خبری چند بار نشان داده می‌شود؟ پاپ چند بار؟

 

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان ساخت: می‌گویند چرا به قمه زدن اشکال می‌گیرید؟ در کشور فیلیپین مراسم به صلیب کشیدن وجود دارد. در جواب باید گفت ما مدعی تفکر اسلامی و مدعی رهبری جهان هستیم، ولی آن‌ها نیستند. ما مدعی هستیم ولی در هیچ کجا مطرح نیستیم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین واعظ موسوی نیز در این دیدار گفت: انجمن‌های علمی آن‌طور که باید اولاً از سوی بدنه حوزه و در ادامه از سوی مسئولان، سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان حوزه، حمایت نمی‌شوند. کارهای علمی پشتوانه مالی و امکانات ویژه می‌خواهد.

مطالب مشابه