دانشگاه ادیان و مذاهب دانشجو می‌پذیرد؛

کارشناسی بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی

تاریخ انتشار:

 

چهل درصد تخفیف در شهریه

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با توجه به اعلام رشته‌های تحصیلی کارشناسی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، (بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی غیرحضوری رشته‌های

«شیعه‌شناسی» (کد رشته‌محل 15632)

و نیز

«فقه و حقوق اسلامی» (کد رشته‌محل 15633)

می‌توانند علاقه‌مندی خود را نسبت به تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب اعلام کنند.

 

آشنایی با رشته شیعه شناسی

شیعه‌شناسی از اهمیت و جایگاهی مهم در مطالعات علوم اسلامی برخوردار است. شناخت درست یک مذهب مستلزم رویکرد علمی و دقیق به جنبه‌های مختلف آن است. این رویکرد علمی برای تعمیق باورها و پاسخ به سؤال‌ها و رفع شبهه‌ها و ابهام‌های تاریخی، عقیدتی و … مفید خواهد بود. در دوره شیعه‌شناسی، جوانب مختلف مذهب تشیع با رویکردهاي تاریخي، اعتقادی، کلامی و مبانی اندیشه‌ها و مکاتب، جغرافیا و تحولات تشیع مورد بررسی قرار می‌گیرد. از این رو، زمینه‌ای مناسب برای ادامه تحصیل در رشته‌های تاریخ اسلام، تاریخ تشیع، تاریخ تمدن اسلامی، کلام و حتی علوم سیاسی، اجتماعی و … را برای دانش‌آموختگان خود فراهم می‌کند و نیازهای معرفتی مسلمانان به‌خصوص شیعیان را با نگاهی علمی و دانشگاهی پاسخ می‌دهد.

 

سیلابس مصوب 1397 دانشگاه ادیان و مذاهب رشته شيعه‌شناسي

کلیپ آشنایی با رشته شیعه شناسی

 

آشنایی با رشته فقه و حقوق اسلامی

علم حقوق در میان رشته‌های مختلف علوم انسانی، یکی از وسیع‌ترین و پرکاربردترین رشته‌هایی است که ظرفیت فراوانی در فعالیت‌های پژوهشی و شغلی دارد. به دلیل اشتراک در منابع استنباط، فقه اسلامی نیز به‌عنوان مبنای علم حقوق در کشورهای اسلامی از اهمیتی خاص برخوردار است. دوره آموزشی فقه و حقوق اسلامی می‌تواند زمینه‌های لازم را برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصيلات تكميلي رشته‌های متعدد حقوقي فراهم کند. همچنین فعالیت حقوقی در دستگاه‌های قضایی و اجرایی کشور از جمله عرصه‌هایی است که پیش روی دانش‌آموختگان این رشته دانشگاهی قرار دارد.

 

سیلابس مصوب 1397 دانشگاه ادیان و مذاهب رشته فقه و حقوق اسلامی

کلیپ آشنایی با رشته فقه و حقوق اسلامی

 

شرایط و چگونگی ثبت‌نام داوطلبان

1. پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون ورودی است.

2. دوره‌های آموزشی به‌صورت غیرحضوری (مجازی) است.

3. آموزش متن‌محور است و درسنامه‌های تهیه شده از تدریس اساتید از طریق سایت مرکز آموزش الکترونیکی و آزاد دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

4. علاوه بر متن، فیلم و صوت تدریس اساتید نیز در دروس اصلی از طریق سایت در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

5. کلاس آنلاین نیز برای تلخیص مطالب دروس اصلی و رفع اشکالات دانشجویان در اواخر هر ترم در دروس اصلی رشته در نظر گرفته می‌شود.

6. ظرفیت هر رشته تحصیلی محدود است.

7. شهریه تمام دوره در طول هفت ترم 11،200،000 تومان است که دارای چهل درصد تخفیف شهریه است و با پرداخت 1،500،000 تومان در ترم اول ثیت نام صورت می گیرد. مابقی از طریق وام صندوق رفاه دانشجویی و یا وام وزارت علوم پرداخت می گردد.

8. امکان معادل‌سازی دروس حوزوی و دانشگاهی طبق ضوابط مصوب وزارت علوم وجود دارد و از آن دروس شهریه گرفته نمی‌شود.

9.  مدرك دانش‌آموختگان این رشته‌های تحصیلی را وزارت علوم صادر می‌کند.

10. امکان تحصیل در همان رشته یا رشته‌های مرتبط در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در همین دانشگاه و سایر دانشگاه‌ها وجود دارد.

11. با توجه به شيوه و کیفیت آموزشی این دانشگاه و هزینه کم تحصیل در آن و اخذ مجوزهاي لازم از طرف وزارت علوم، امکان تحصیل همزمان در رشته‌های کارشناسی غیرحضوری این دانشگاه با سایر رشته‌هاي كارشناسي، کارشناسی ارشد و دكترا وجود دارد.

 

جهت مشاهده و ثبت نام در رشته های هنری اینجا کلیک کنید:

itaihe.ac.ir

و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09925718654 تماس حاصل نمایید.

 

همچنین برای مشاهده و ثبت نام در رشته های فنی مهندسی اینجا کلیک کنید:

 pooyesh.ac.ir

و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 09107550681 و 09387411373 تماس حاصل نمایید.

علاقه‌مندان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند. زمان ثبت نام و انتخاب رشته تا تاریخ 1399/10/06 است و ثبت‌نام تنها از طریق تارنمای سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌پذیرد. داوطلبان دفترچه راهنما (متون و جداول) را با دقت مطالعه نمایند و حتی توصیه می‌شود در ابتدا پیش‌نویس تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال 1399 را که مندرج در پایان دفترچه راهنما است، با دقت تکمیل نمایند و سپس بر اساس آن اطلاعات اقدام به ثبت‌نام و انتخاب رشته نمایند.

تذکر: با توجه به عدم امکان فرصت تمدید ثبت‌نام به داوطلبان توصیه می‌شود ثبت‌نام خود را به روز‌های پایانی موکول نفرمایند.

لازم به ذکر است دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید (3-3-6) اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و یا مدرک پیش‌دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دیپلم نظام قدیم و یا مدرک فوق دیپلم (کاردانی) دانشگاهی  و یا کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای برای کلیه داوطلبان ضروری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ادیان و مذاهب و آشنایی با نحوه ثبت نام، با شماره تلفنهای زیر تماس بگیرید:

02532802626

09370501059

09138407143

09123530052

09136803477

09905510714

09106180535

 

آشنایی با رشته‌های «شیعه‌شناسی» و «فقه و حقوق اسلامی»

بروشور معرفی مرکز آموزش‌های غیرحضوری دانشگاه ادیان و مذاهب

دفترچه راهنمای سازمان سنجش

ثبت نام

مطالب مشابه