با صدور پیامی؛

تبریک معاون آموزشی دانشگاه ادیان و مذاهب به مناسبت روز دانشجو

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هم‌زمان با فرارسیدن 16 آذر روز دانشجو، دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب این روز را به کلیه دانشجویان تبریک و تهنیت گفت.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شانزدهم آذرماه 1332 یادآور شهادت سه دانشجوی عزیزی است که در پی اعتراض به ملاقات رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا صورت گرفت. لذا این روز که مزین به روز دانشجو می‌باشد، روز حق‌خواهی، استبدادستیزی، استقلال‌‌طلبی و روز آزادی‌خواهی و روز ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار و استبداد است که هم‌چنان این آرمان‌خواهی و مبارزه در برابر استبداد و استعمار تداوم دارد. این روز که مصادف با ایام شهادت دانشمند بزرگ و والامقام، شهید محسن فخری‌زاده است، می‌طلبد تا ضمن محکوم کردن این ترور که از سوی مستکبران صورت گرفت؛ بر ضرورت استمرار راه شهدا تأکید کرد تا از اهداف این شهید بزرگ غفلت نکنیم. لذا باید خود را به سلاح قلم و دانش مجهز کرده و در برابر دشمنان ایستادگی نماییم.

مقام معظم رهبری در اهمیت این مطلب تأاکید دارند که «تشکلهای دانشجویی مواظب باشند هدف‌های‌شان را گم نکنند. هدف‌های اصلی تشکل دانشجویی، ضدیت با استکبار، کمک به پیشرفت کشور، کمک به اتحاد ملی؛ کمک به پیشرفت علم، حضور و شرکت در مبارزه با پیکار همگانی ملت ایران برای غلبه بر توطئه‌های دشمنی‌ها است».

روز دانشجو، فرصتی برای تکریم علم و دانش است؛ تا با ارج نهادن به دانشجویان؛ آنان را در رسیدن به قله‌های علم و معرفت یاری نمود، و آن‌گاه آنان با تحصیل علم و دانش و کسب فضایل دینی در راه پیشرفت و موفقیت ایران عزیز و تداوم راه فخری‌زاده‌ها گام بردارند. لذا این روز را به دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب و تمام دانشجویان میهن عزیزمان تیریک و تهنیت عرض می‌کنیم

.

رحمان بوالحسنی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی

دانشگاه ادیان و مذاهب

مطالب مشابه