با حضور پژوهشگران و استادان؛

آیین رونمایی از دانشنامه دین برگزار می شود

تاریخ انتشار:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، ترجمه دانشنامه دین بریل که حاصل ده سال تلاش علمی یکصد تن از پژوهشگران و مترجمان مطرح در حوزه ادیان و مذاهب است، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه و جمعی از استادان و پژوهشگران رونمایی می‌شود.

در این آیین، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب، دکتر مهدی لکزایی و دکتر علیرضا ابراهیم سرویراستاران علمی این دانشنامه و جمعی از مدیرانِ ناشران برتر شهر قم نیز حضور خواهند داشت.

این آیین روز پنجشنبه پانزدهم آبان‌ماه 1399 ساعت 13 در سالن کنفرانس امام موسی صدر دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار خواهد شد. هم‌چنین علاقه‌مندان می‌توانند از طریق صفحه کتابسرای ادیان به آدرس @ketabsara_adyan به صورت زنده و مستقیم شاهد این آیین باشند.

گفتنی است دانشنامه دین در دو جلد و در 1700 صفحه با سرویراستاری دکتر مهدی لکزایی و دکتر علیرضا ابراهیم منتشر شده است. دانشنامه دین بریل به گفته صاحبنظران بهترین دانشنامه به نگارش درآمده در حوزه دین است که به زبان انگلیسی از سوی انتشارات بریل هلند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ناشران حوزه علوم انسانی در جهان به چاپ رسیده است.

نشر دانشنامه دین بریل از سوی انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب وابسته به معاونت پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب در کنار نشر آثاری هم‌چون ترجمه اثر تعالیم کلیسای کاتولیک که با حضور پاپ در واتیکان رونمایی شد، می‌تواند به عنوان یکی از نمادهای فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب مطرح شود.

مطالب مشابه