حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛

آیت الله بطحائی همواره به تقریب مذاهب و جذب جوانان می اندیشید

تاریخ انتشار:

در پی درگذشت عالم عامل حضرت آیت‌الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی (رضوان الله تعالی علیه)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

"اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمة، لا یسدها شیء الی یوم القیامة"

درگذشت مدرس سطوح عالی حوزه و استاد دانشگاه تهران، حضرت آیت‌الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی، عضو محترم مجلس خبرگان مایه تأسف و تأثر گردید.

همت بلند، حسن خلق و روشن‌بینی ایشان همواره در ذهن آشنایان ایشان باقی خواهد ماند. ایشان در کسوت روحانیت، ابایی از درس‌آموزی در دانشگاه‌های تهران و قاهره نداشت و همواره به این‌که حتی دوران سربازی را در عهد جوانی از سر گذرانده است و در راه تحصیل، تدریس و اعاشه، با جد و جهد خویش و از بازوی توانای خویش گذران امور کرده، می‌بالید.

این استاد فقید در سال‌های اولیه پس از انقلاب، از استانداری تا امامت جمعه را در پرونده خدمت خود ثبت کرد، اما دغدغه اصلی‌اش همواره همان تدریس و تحقیق در حوزه و دانشگاه بود و به‌رغم کهولت سن و برخی نامرادی‌ها در برخی دولت‌های پیشین، هیچ‌گاه از خدمت و از شیوه اعتدالی دست نکشید و همواره به تقریب مذاهب و جذب جوانان می‌اندیشید.

دانشگاه ادیان و مذاهب که توفیق بهره‌مندی از ایشان در قالب‌های مختلف تدریس و سخنرانی را داشته است، درگذشت ایشان را تسلیت گفته، برای‌شان علو درجات و برای خانواده و همه بازماندگان ایشان و نیز شاگردان و علاقه‌مندان‌شان، صبر و اجر و نیز احیای آثار و تداوم راه ایشان را آرزو می‌نماید.

 

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

مطالب مشابه