حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛

در مواجهه با پدیده های نوظهور،رجوع به متخصصان آن موضوع، ضروری است

تاریخ انتشار:

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در گفتگویی با روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب در رابطه با شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور و به ویژه شهر قم،گفت: در مواجهه با پدیده‌های نوظهور، بیش و پیش از هر چیز، رجوع به متخصصان آن موضوع، ضروری است.

در مورد این بیماری نیز باید با پرهیز از ایجاد تشویش و انتشار اطلاعات نادرست، به توصیه‌های متخصصان و متولیان امر توجه و به انجام آن‌ها اهتمام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با تأکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی توسط عموم مردم، خاطرنشان کرد: در تمامی ادیان و به ویژه دین مبین اسلام، رعایت سلامت جسمی جامعه در کنار سلامت روح و روان اجتماع، از اموری است که بر آن تأکید شده است؛ بنابراین اعضای جامعه و هم‌چنین نخبگان باید به دور از هرگونه تعصبی، صرفا به اصول سفارش شده از جانب پزشکان، از جمله دوری از اجتماعات و گردهم‌آیی‌ها، توجه کنند.

البته خوشبختانه در این مسأله مراجع بزرگوار دینی نیز تأکیداتی داشته‌اند و تمامی آن‌ها در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کلاس‌های درس خود را تعطیل کرده‌اند.

وی افزود: در همین راستا مجموعه مدیریتی دانشگاه ادیان و مذاهب با توجه به تأکید نهادها و متولیان بهداشت عمومی، کلیه فعالیت‌های خود از جمله کلاس‌ها، نشست‌های علمی، دیدار با مهمانان خارجی و دیگر اشتغالات علمی خود را به حالت تعلیق درآورده و با امید به عادی شدن مجدد اوضاع، در این تعطیلی تابع نهادهای تصمیم‌ساز خواهد بود.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پایان با آرزوی سلامتی همه انسان‌ها از هر ملت و قومیتی از خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب خواست تمامی نکات ضروری بهداشتی را رعایت و جامعه را به آن تشویق نمایند و نیز تأکید کرد عمل و توصیه به معنویت از جمله دعا برای سلامت جامعه و مبادرت به برخی دیگر از توصیه‌های معنوی بزرگان دینی که در موارد مشابه، سفارش شده است، از وظایف آنان در شرایط نامساعد امروز جامعه است.

مطالب مشابه