رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیک و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب…

پذیرش دانشجو غیرحضوری در مقطع کارشناسی تا دهم بهمن ماه

تاریخ انتشار:

به گزاش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر یوسف غضبانی با اشاره به این‌که تحصیل به صورت غیرحضوری دارای مزیت‌هایی ویژه‌ای است، گفت: دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی یا کاردانی می‌توانند با مراجعه به دانشگاه ادیان و مذاهب نسبت به ثبت‌نام در مقطع کارشناسی بدون کنکور و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند. پذیرفته‌شدگان می‌توانند از بهمن‌ماه تحصیل خود را آغاز کنند.

وی هم‌چنین افزود: کسانی که در دوره‌های غیرحضوری پذیرش می‌شوند، از خدمت سربازی در حین تحصیل معاف هستند. هم‌چنین کسانی که در رشته‌ای دیگر مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند هم‌زمان در این دو رشته به تحصیل ادامه دهند.

وی درباره هزینه تحصیل در رشته‌های غیرحضوری گفت: هزینه تحصیل از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام می‌شود و دانشگاه ادیان و مذاهب نیز شهریه تحصیل را به صورت ترمی از دانشجویان اخذ می‌کند.

غضبانی درباره دیگر مزایای تحصیل به صورت غیرحضوری در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: آزمون پایان ترم به صورت یک آزمون حضوری و در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شد اما دانشجویان جدیدالورود می‌توانند در پایان ترم در مراکز استان محل اقامت خود در آزمون شرکت کنند. مطالب به صورت صوت، فیلم و متن در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد ولی در نیمه دوم ترم، برای برخی دروس، کلاس آنلاین تشکیل می‌شود.  

وی هم‌چنین گفت: در مدرک فارغ‌التحصیلان عنوان غیرحضوری قید می‌شود ولی دانشجویان می‌توانند بدون محدودیت در مقاطع بالاتر و در دیگر دانشگاه‌ها به تحصیل ادامه دهند.

رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیک و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب درباره امکان تحصیل اتباع خارجی گفت: اتباع خارجی نیز می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. به زودی در کشورهایی که حضور فارسی‌زبانان قابل توجه است، دفتر نمایندگی راه‌اندازی خواهیم کرد تا دانشجویان غیرایرانی بتوانند در کشور خود به تحصیل ادامه دهند.

وی در پایان گفت: کسانی که علاقه‌مند به پذیرش نمایندگی دانشگاه‌ ادیان و مذاهب در استان‌های مختلف می‌باشند، می‌توانند با این مرکز تماس حاصل نموده و تمایل خود برای همکاری را اعلام کنند.

مطالب مشابه