اثری تازه درباره دکتر عباس خامه‌یار؛

«رحیق مشرقی،در ره فرهنگ و آئین وطن»رونمایی می‌شود

تاریخ انتشار:

کتاب «رحیق مشرقی» روز جمعه، ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۷ تا ۱۸ در سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در سی‌‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از کتاب «رحیق مشرقی، در ره فرهنگ و آئین وطن»، به قلم جمعی از اندیشمندان ایرانی و خارجی رونمایی می‌شود.

گفتنی است، کتاب «رحیق مشرقی،در ره فرهنگ و آئین وطن» که به بررسی شخصیت و خدمات فرهنگی دکتر عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی پیشین جمهوری اسلامی ایران در قطر، کویت و لبنان و دستیار ویژه و مشاور رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در امور بین الملل پرداخته و در بیش از ۵۰۰ صفحه به تجربیات ده‌ها ساله عباس خامه‌یار در حوزه دیپلماسی عمومی فرهنگی و ارتباطی می‌پردازد.

این کتاب به قلم و زبان اهالی فرهنگ در کشورهای عربی، دیدگاه‌هایی را ارائه می‌کند که به دنبال ایجاد پل‌های ارتباطی نو در سطوح دو جانبه و چندجانبه در عرصه بین‌المللی هستند. نویسندگان کتاب معتقدند که مؤلفه‌های فرهنگی می‌توانند نقشی فراتر از مؤلفه‌های سیاسی و دیپلماتیک در روابط بین کشورها، به خصوص در منطقه، ایفا کنند.

فعالیت‌های فرهنگی دکتر خامه‌یار نمونه‌ای از این فرصت‌ها و زمینه‌ها برای بازتعریف و تعمیق روابط ایران و جهان عرب است. این کتاب به کوشش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و انتشارات الهدی به زیور طبع آراسته شده است.

لازم به ذکر است این اثر جمعه، ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۷ تا ۱۸ در سی‌ و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ‌نیم طبقه، شبستان، سرای ناشران بین‌الملل رونمایی خواهد شد و حضور برای علاقه‌مندان به حوزه فرهنگ، دیپلماسی و روابط ایران و جهان عرب آزاد است.

مطالب مشابه