دکتر رحیم‌صفوی تاکید کرد؛

یکی از نیازهای امروز جامعه شناخت ادیان و مذاهب است

تاریخ انتشار:

ریشه بسیاری از اختلافات به جهت عدم شناخت صاحبان ادیان و مذاهب از یکدیگر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دکتر سیدیحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح با حضور در غرفه انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از فعالیت‌های علمی این دانشگاه تجلیل کرد.
دکتر صفوی گفت: یکی از نیازهای امروز جامعه شناخت ادیان و مذاهب است و ریشه بسیاری از اختلافات اگر دقیق مورد بررسی قرار گیرد به جهت عدم شناخت صاحبان ادیان و مذاهب از یکدیگر است و کاری که شما در دانشگاه ادیان و مذاهب انجام می‌دهید شایسته تقدیر است.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح ادامه داد؛ جهان امروز دوران سختی را پشت سر می‌گذارد و ما شاهد برخی ناعدالتی‌ها و ظلم و جنایت بر علیه بشریت هستیم و سردمداران غربی با وارونه کردن برخی ارزشهای انسانی بزرگترین جنایت را بر علیه بشریت رقم می‌زند.
این استاد دانشگاه افزود؛ امروز مردم مظلوم اما مقاوم غزه در مقابل چشم جهانیان توسط رژیم خبیث صهیونیستی قتل عام می‌شوند و مدعیان دروغین آزادی،حقوق بشر، زنان و کودکان در مقابل این جنایات وحشیانه سکوت کرده و با حمایت تجهیزاتی و رسانه‌ای از رژیم جعلی صهیونیستی بیش از پیش در نزد جهانیان رسوا شدند.
دکتر رحیم صفوی با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم صدای مظلومین جهان باشیم گفت: وجدان‌های آزدی‌‌خواهان جهان در مقابل این بی عدالتی‌ها به درد آمده و در حال بیدار شدن است و اعتراض دانشجویان دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی و مردم جهان به این جنایات دلیل این مدعی است و در این میان نقش دانشگاهیان بسیار مهم و ارشمند است.

در ادامه این بازدید مهدی محمدی شجاعی با ارزشمند دانستن حضور دکتر سید یحیی رحیم‌صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح در غرفه انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت:دانشگاه ادیان و مذاهب در همه مناسبت‌های علمی و فرهنگی در ابعاد داخلی و بین المللی همیشه حضور چشگیری داشته است و در این نمایشگاه نیز با 323 عنوان کتاب تخصصی در زمینه ادیان و مذاهب شرکت کرده است.
محمدی شجاعی با دعوت از دکتر سید یحیی رحیم‌صفوی برای حضور و بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد؛ کتاب‌خانه دانشگاه ادیان و مذاهب یکی از تخصصی ترین کتاب‌خانه‌های جهان است که روزانه میزبان بسیاری از اندیشمندان و علاقه‌مندان حوزه ادیان و مذاهب است.
وی با اشاره به حضور دانشجویانی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب با میزبانی از هیئت‌های علمی و فرهنگی و دانشجویانی از 35 کشور جهان به بین المللی ترین دانشگاه کشور بدل گشته است و ما در تلاشیم که به نیازهای علمی دانش‌پژوهان به بهترین شکل پاسخ دهیم.
در پایان این بازدید به پاس تلاش‌های دکتر سید یحیی رحیم‌صفوی از طرف حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب موسس و رئیس هیئت امنای دانشگاه ادیان و مذاهب یک دوره کتاب “کلام و جامعه” به دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح تقدیم شد.

مطالب مشابه