دکتر محمد مهدی تسخیری بیان کرد؛

امروز جامعه بشری از حاکمیت جهل رنج می‌برد

تاریخ انتشار:

کبر و بزرگ‌بینی کسانی که در جهل مرکب غوطه ور هستند پایان ناپذیر است و برای آنها فرقی نمی کند که انسانی که می‌میرد از کدام دین یا کدام کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در پی حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان شد، اساتید،دانشجویان و کارکنان دانشگاه ادیان و مذاهب با محکومیت این جنایت بی‌رحمانه یاد و خاطره شهدای این حادثه جانسوز را گرامی داشتند.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدمهدی تسخیری بیان داشت: فاجعه تروریستی در کرمان بسیار دردناک است و توان سخن گفتن را از انسان می‌گیرد. این فاجعه ما را بیشتر به یاد خدا می‌اندازد و تجلی بخش تعارض جهل و استکبار با مظلومیت و عدالت خواهی است. آنچه که جامعه بشری امروز از آن رنج می‌برد حاکمیت جهل است،حاکمیتی که مدعی عدل و عدالت خواهی است اما کاملا متفاوت عمل می‌کند.
معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به آیه شریفه الَّذِينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَهُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعًا ادامه داد: شاید جهل به معنای عدم علم مشکل آفرین نباشد. اما آنچه مهم است آن جهلی است که مستکبران و گمراهان تصور می‌کنند که به بشریت خدمت می‌کنند.
دکتر تسخیری افزود: بسیاری از گمراهانی که در حملات تروریستی شبیه به فاجعه کرمان و این قبیل حوادث دستگیر شده‌اند با خودشان فکر می‌کنند که در قیامت با ملائکه و پیامبر اکرم (ص) محشور و همنشین خواهند شد. اینها تصور می‌کنند که به دنبال دین خدا هستند. اما سخت در اشتباه هستند. یکی از مشکلاتی که حضرت امیر مومنان علی (ع) با مارقین و خوارج داشت این بود که به آنها بفهماند که دارند با حکم شیطان پیش می‌روند. اما متاسفانه این افراد متوجه نبودند و علی رغم اینکه طاعت خدا را می‌کردند و در نماز و دیگر عباداتشان زبان زد بودند در جهل مرکب به سر می‌بردند.
وی گفت: کبر و بزرگ‌بینی کسانی که در جهل مرکب غوطه ور هستند پایان ناپذیر است و برای آنها فرقی نمی کند که انسانی که می‌میرد از کدام دین یا کدام کشور باشد. منافقین و گمراهان به دستور مستکبران هر انسان بی گناهی را به قتل می‌رسانند. این فاجعه‌ها و بالاخص فاجعه تروریستی کرمان تجلی‌گر این است که یک عده احمق و نادان در اختیار مستکبران قرار گرفته‌اند. البته باید گفت که در برابر آنان کسانی هستند که برای عدالت خواهی قیام خواهند کرد و پیرو پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (علیهم السلام) بوده و قسط و عدل را پیاده خواهند کرد.
معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادامه داد: در این روزها دروغ بزرگ دفاع از حقوق بشر را به خوبی مشاهده می‌کنید. وقتی با برخی بزرگان ادیان و سیاستمداران از اوضاع غزه و مردم بی دفاع آن صحبت می‌کنیم می‌بینیم که جرئت نمی‌کنند که در برابر ظالم موضعگیری کنند و می‌ترسند که عامل این کشتار یعنی صهیونیست جنایتکار را محکوم کنند.
وی در پایان افزود: دیروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بانوی بزرگ مظلوم دو عالم بود و حضرت زهرا (س) انسانی بود که از حق دفاع می‌کرد. به همین جهت تروریست‌ها این روز را انتخاب کردند تا با آن اوضاع کشور را سیاه نمایی کنند. همچنین در این روز مراسم بزرگداشت شخصیت بزرگی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی بود و آنها این روز را انتخاب کردند تا به مردم فشار بیاورند و به اهداف شوم شان که همان تسلط بر جامعه اسلامی است برسند. این گونه حرکت‌ها انجام می شود تا جلوی انتخابات آزاد ما را بگیرند و اوضاع کشور را سیاه نمایی کنند ولی باید بدانند که توطئه‌های آنها با اتحاد و همدلی امت اسلامی خنثی خواهد شد و مکر و خدعه آنها طبق وعده الهی به خودشان باز خواهد گشت.

مطالب مشابه