در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل مطرح شد؛

آنچه درزندان بزرگِ غزه درحال رخ‌دادن است،انسان و انسانیت را نشانه گرفته است

تاریخ انتشار:

از قدرت و نفوذ معنوی‌تان برای ترغیب دولت‌ها و ملت‌ها به صیانت از کرامت انسانیِ غزه‌نشینان و جلوگیری از تداوم ظلم رژیم صهیونیستیِ اسرائیل بهره بگیرید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در پی حملات رژیم غاصب صهیونیستی به غزه و کشتار زنان، کودکان و مردان این سرزمین رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار صیانت از کرامت انسانیِ غزه‌نشینان و جلوگیری از تداوم ظلم رژیم صهیونیستیِ اسرائیل شد.

متن کامل نامه حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب به دبیرکل سازمان ملل متحد به شرح زیر است:

عالی‌جناب آنتونیو گوترش

دبیرکل محترم سازمان ملل متحد

باسلام و احترام،

کرامت انسان و حرمت جان، مال و آبرویش مورد اتفاق همه‌ی ادیان، نظام‌های فلسفی و مکاتب اخلاقی است. در این میان، ادیان الهی، بیش از دیگر نظام‌های الهی، بر گرامی‌داشتِ این آفریده‌ی خدا که در او از روح خدا دمیده شده تأکید دارند تا جایی که می‌توان گفت که ادیان در خدمت انسان، نازل شده‌اند.

آنچه این روزها درزندان بزرگِ غزه درحال رخ‌دادن است، بیش از آنکه قومی عرب یا مسلمان را هدف گرفته باشد، انسان و انسانیت را نشانه گرفته است. رنج و مرارتی که غزه‌نشینان با آن، روبه‌رو شده‌اند، دنیای داعیه دارِ تمدن را با چالشی عظیم مواجه ساخته تا در کشاکش منافع سیاسی و ارزش‌های دینی و انسانی، به کدام‌سو، بها می‌دهند.

ما، به‌عنوان‌ یک مجموعه‌ی بزرگ دینی و دانشگاهی، ضمن تشکر از مواضع حکیمانه‌ی آن مقام در حمایت از مردمان ستمدیده‌‌ی غزه، استدعا داریم، ضمن دعا برای رفع ستم از این مردمان و همه‌ی رنج‌دیدگان جهان، از قدرت و نفوذ معنوی‌تان برای ترغیب دولت‌ها و ملت‌ها به صیانت از کرامت انسانیِ غزه‌نشینان و جلوگیری از تداوم ظلم رژیم صهیونیستیِ اسرائیل بهره بگیرید.

سلامت و دوام عزت آن جناب را از خدای متعال، خواهانم.

سید ابوالحسن نواب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

مطالب مشابه