در نامه‌ای به پاپ مطرح شد؛

بی‌اعتنایی به مقدسات ادیان و اقوام، هرگز به نفع بشریت نیست

تاریخ انتشار:

مساجد، کلیساها و کنیسه‌ها و همه‌ی معابد دینی، مظهر اراده، لطف و حکمت خداوند در روی زمین بوده، جایگاه معنوی خاصی در قلوب دین‌باوران دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در نامه‌ای به رهبر کاتولیک‌های جهان فاجعه‌ی مرگبار بمباران بیمارستان معمدانی و کلیسای سنت پورفیریوسِ یونانی در غزه که به کشته ومجروح‌شدن جمعی از انسان‌های بی دفاع و مظلوم گشت،  را به وی و همه‌ی رهبران کلیساهای جهان و نیز همه‌ی مسیحیان و خداپرستان، تسلیت گفت.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

عالی جناب پاپ فرانسیس اول
رهبر کاتولیک های جهان
احتراما،
به استحضار می‌رساند که فاجعه‌ی مرگبار بمباران بیمارستان معمدانی و کلیسای سنت پورفیریوسِ یونانی در غزه که به کشته ومجروح‌شدن جمعی از انسان‌های بی دفاع و مظلوم گشت، مایه‌ی تأسف و تأثر گردید. اینجانب این مصیبت را به جنابعالی و همه‌ی رهبران کلیساهای جهان و نیز همه‌ی مسیحیان و خداپرستان، صمیمانه تسلیت می‌گویم.
استمرار کشتار وخشونت و عدم پایبندی به اصول بین المللی، و ارزش‌های انسانی و اخلاقی، و بی‌اعتنایی به مقدسات ادیان و اقوام، هرگز به نفع بشریت نیست.
امروزه اسرائیل عملا اعلان می‌دارد که برای هیچ‌یک از مقدسات ادیان، حرمتی قائل نیست، از این‌رو، بر ما عالِمان دینی است که در برابر این بی عدالتی.ها ایستاده، انزجار خود را از این جنایات ضدّبشری اعلام داریم.

مساجد، کلیساها و کنیسه‌ها و همه‌ی معابد دینی، مظهر اراده، لطف و حکمت خداوند در روی زمین بوده، جایگاه معنوی خاصی در قلوب دین‌باوران دارند.

اینجانب ضمن آرزوی سلامت برای آن عالی‌جناب، و با دعا برای صلح و عدالت در سرتاسرِ گیتی، آرامش ارواح کشته‌شدگان از مسیحی و مسلمان را از خدای بزرگ، مسئلت نموده، دعای خیر شما را برای رواج خیر و برکت در جهان، خواستارم.

سید ابوالحسن نواب
رئیس دانشگاه ادیان ومذاهب

مطالب مشابه