رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب تاکید کرد؛

تولید مستندی از زندگی نامه علامه میرحامدحسین از ضروریات است

تاریخ انتشار:

الحمدلله به برکت کنگره بین المللی علامه میرحامدحسین و تلاش‌های حجت الاسلام والمسلمین سبحانی و همکاران ایشان کتابخانه ناصریه هنداحیا شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ اعضای شورای راهبری کنگره علامه میرحامدحسین با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب و دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب، از نزدیک با ظرفیت‌های بین المللی این دانشگاه آشنا شدند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان در دیدار با اعضای شورای راهبری کنگره علامه میرحامدحسین، ضمن اشاره به بازدید چند سال پیش خود از کتابخانه ناصریه و اظهار تأسف از وضعیت آن کتاب‌خانه، اظهار داشت: الحمدلله به برکت کنگره بین المللی علامه میرحامدحسین و تلاش های حجت الاسلام والمسلمین سبحانی و همکاران ایشان کتابخانه ناصریه هنداحیا شده است.

وی در ادامه بر اهمیت توسعه همکاری‌های کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین با مراکز و موسسات حوزوی تاکید نمود و ضمن اعلام آمادگی برای افزایش همکاری‌ها با دبیرخانه این همایش اظهار داشت: ترجمه آثار برگزیده کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین از جمله کتب عقاید و معارف حرکتی است که می‌توان دنبال نمود.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان این که میرحامد حسین را از سال ۱۳۵۲ و با کتاب علامه حکیمی شناختم و ایشان به نوعی احیاگر نام و یاد علامه میرحامد حسین بودند،اظهار داشت: این شناخت باعث شد، زمانیکه به هندوستان سفر کردم با شور و اشتیاق فراوان به دنبال آثار ارزشمند علامه میرحامدحسین بودم.

وی افزود: الان هم همان شور و اشتیاق را دارم و هر کاری که نیاز باشد در خدمتیم و در حوزه بین الملل آقای تسخیری و در حوزه پژوهشی آقای فرمانیان و همین طور دانشکده‌های شیعه شناسی و ادیان در خدمت دوستان هستند. چرا که دانشگاه ادیان و مذاهب هر روزه مشغول فعالیت‌های علمی است و آمادگی کامل برای همراهی با کنگره بین المللی علامه میرحامدحسین را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت عقد تفاهم نامه همکاری و فعال سازی پژوهشکده‌های دانشگاه ادیان ومذاهب بر اهمیت معرفی آثار و اندیشه‌های علامه میرحامدحسین به عموم جامعه و اقشار مختلف مردم تأکید نمود.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان این که دانشگاه ادیان ومذاهب آمادگی دارد تا پیش نشست‌های تخصصی را در کشورهایی چون، لبنان، فرانسه و … برگزار نماید، یادآورشد: در کنار ارتباط با دانشگاه‌های بین المللی و فعال سازی این ظرفیت‌های ارزشمند، دعوت از اندیشمندان و فرهیختگان بین المللی آشنا با اندیشه‌های علامه میرحامد حسین از دیگر مواردی است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در ادامه تولید مستندی از زندگی نامه علامه میرحامدحسین را از ضروریات معرفی ایشان به آحاد جامعه توصیف نمود و اظهار داشت: ایجاد گفتگو‌های بین الادیان در هندوستان و برپایی سالانه نشست‌ها و جلسات علمی یکی از رویکردهایی است که می‌توان با همکاری دبیرخانه کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین دنبال نمود.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی، رئیس بنیاد بین المللی امامت نیز در این دیدار گزارشی از آخرین دستاوردها و رویکردهای کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین ارائه نمود.

دبیر کنگره بین المللی علامه میرحامد حسین بر اهمیت توسعه همکاری ها با دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی فعال در عرصه بین الملل تأکید نمود و یادآور شد: برپایی پیش نشست‌های متعدد با حضور اساتید و علما، برگزاری دوره عبقات شناسی در دانشگاه ادیان و مذاهب، همکاری در تدوین مقالات و پایان نامه‌های تخصصی و تقویت ارتباط مستمر دبیرخانه همایش با دانشگاه ادیان و مذاهب از مهمترین سرفصل‌هایی است که باید دنبال شود.

1925351
1925351
1925353
1925354
1925355
1925356

مطالب مشابه