فراخوان دانشگاه ادیان و مذاهب؛

پویش شکوه اربعین در پناه قرآن برگزار می‌شود

تاریخ انتشار:

دانشگاه ادیان و مذاهب در پی جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم ، پویش بین المللی« شکوه اربعین در پناه قرآن»را بر گزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دانشگاه ادیان و مذاهب در پی جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم، پویش بین المللی «شکوه اربعین در پناه قرآن» را برگزار می‌کند.
حجت الاسلام جعفر فخرآذر مدیر کل ارتباطات دانشگاه ادیان و مذاهب با اعلام این خبر گفت؛ در پی جسارت به ساحت مقدس کلام وحی و محکومیت آن توسط جهان اسلام و نیز سازمانهای بین‌المللی، دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان حلقه وصل مراکز علمی و آموزشی همه ادیان و ملل و نحل، پویش مردمی«شکوه اربعین در پناه قرآن را در عظیم ترین راهپیمایی سالانه جهان به مناسبت اربعین سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) بر گزار می‌کند.
وی با اشاره به اهمیت این موضوع و تاکید مقام معظم رهبری بر تلخ و توطئه‌آمیز بودن این حادثه گفت؛ اربعین نماد همدلی و همراهی همه آزادی خواهان دنیا در محکومیت جنایت و توطئه علیه آزادی خواهی است و اهانت به قرآن کریم با وجود بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان، به تعبیر رهبر معظم انقلاب آرایش جنگی علیه مقدسات اسلام است.
مدیر کل ارتباطات دانشگاه ادیان و مذاهب افزود؛ راه مقابله با این توطئه‌ها همدلی و هم آوایی همه مسلمین در حمایت از ارزشهای قرآن به عنوان معجزه جاوید اسلام با بهره گیری از مفسران معصوم آن یعنی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است.
حجت الاسلام فخرآذر اجتماع عظیم چند ده میلیونی اربعین را فرصت مغتنمی برای پاسداری از قرآن و آموزه‌های آن دانست و گفت؛ حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام)، جان مبارک خود و عزیزترین فرزندان و برادران و یارانش را برای پاسداری از قرآن و آموزه‌های آن تقدیم نمود.
وی از همه هنرمندان، اساتید، دانشجویان و حوزویان و دانشگاهیان و دانش‌آموزان و اقشار مختلف جامعه خواست با خلق آثار هنری و فرهنگی برای حضور عالمانه در اربعین امسال، با شرکت در پویش “شکوه اربعین در پناه قرآن” آثار هنری تبلیغی و چندرسانه‌ای خود را به دانشگاه ادیان و مذاهب ارسال و جهت اطلاع بیشتر با شماره 02532802610 داخلی 128 تماس بگیرند.

مطالب مشابه