نویسنده «چپ‌دست‌ها» با «هیژده‌چرخ» آمد

تاریخ انتشار:

«هیژده‌چرخ» نوشته یونس عزیزی دانش‌آموخته دانشگاه ادیان و مذاهب وارد بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از ایبنا، در مجموعه روایت «هیژده‌چرخ» راوی اثر تصمیم می‌گیرد برای عضویت در حرم به عنوان خادمین افتخاری، در بخش کارگزینی حرم ثبت نام کند. این موضوع با سختی‌ها و مشکلاتی زیادی روبرو می‌شود اما در نهایت پس از پیگیری‌های زیاد و البته سفارش دوستی، موفق می‌شود به عنوان خادم افتخاری لباس بپوشد و هر هفته یک روز در بخش خدمات سالمندان ویلچر بچرخاند و به زائرین خدمت کند.
«هیژده‌چرخ» روایت مواجه شدن این خادم با زائرین مختلف، دغدغه‌ها درونی خودش و گشت‌وگذاری در حرم است.راوی دست ما را می‌گیرد و به بهانه‌های مختلف مخاطب را به گوشه کنار حرم می‌برد. او به مکانی‌هایی از حرم نور می‌تاباند که کمتر دیده شده‌اند یا به دلایل مختلف مورد دقت و توجه زائر قرار نمی‌گیرند.
توضیحات او وجوه مختلفی از حرم را روشن می‌کند. گاهی به دل تاریخ می‌رود، گاه به معماری صحن‌ها و رواق‌ها و شبستان‌ها نظر می‌کند. در بخشی از این روایت‌ها به افرادی که در حرم دفن شده‌اند می‌پردازد و از همه مهم‌تر از مواجه خودش با زائرین یا زائرین با او پرده برمی‌دارد. در این مجموعه پای روایت نویسنده همچون چرخ‌های ویلچر که روی سنگ فرش‌ها و قالی‌های حرم حرکت می‌کند، چسبیده به زمین است.
گفتنی است مجموعه روایت «هیژده‌چرخ» اثر یونس عزیزی دانش آموخته دانشگاه ادیان و مذاهب از سوی انتشارات صاد به چاپ رسیده است. پیش از این نیز رمان «چپ‌دست‌ها» از از این نویسنده وار بازار نشر شده بود.