رئیس دانشگاه با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد؛

اقدام موهن هفته ‌نامه‌ی شارلی ابدو مصادیق غرب در اعمال آزادی بیان را به چالش کشید

تاریخ انتشار:

این لجام ‌گسیختگی بیش از آنکه به شخصیت و عظمتِ ملت ایران آسیب بزند، توجهِ بیش‌ترِ جهانیان، به‌ویژه، مسلمانان را به مظلومیت و در عین‌حال، قدرت ایرانِ بزرگ، معطوف می‌سازد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب طی بیانیه‌ای در محکومیت اقدام موهنِ هفته ‌نامه‌ی فرانسویِ شارلی اِبدو در اهانت به مقدسات دینی و ملیِ ایرانِ اسلامی آورده است: این نشریه‌ی چپ‌گرای چاپِ پاریس که پیشینه‌ای ننگین در اهانت به مقدسات اسلامی دارد، یکبار دیگر مبانی و مصادیق مغرب‌زمین در اِعمال آزادی بیان را به چالش کشید.

متن کامل بیانیه رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب به شرح زیر است.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

اقدام موهنِ هفته ‌نامه‌ی فرانسویِ شارلی اِبدو در اهانت به مقدسات دینی و ملیِ ایرانِ اسلامی، بار دیگر احساسات دینی و میهنیِ ایرانیان را جریحه دار ساخت‌. این نشریه‌ی چپ‌گرای چاپِ پاریس که پیشینه‌ای ننگین در اهانت به مقدسات اسلامی دارد، یکبار دیگر هم صداقتِ غربی‌ها در کثرت‌گرایی و احترام به ادیان،مذاهب و اقوام مختلف را زیر سؤال برد و هم مبانی و مصادیق مغرب‌زمین در اِعمال آزادی بیان را به چالش کشید.
بی‌تردید، این لجام ‌گسیختگی بیش از آنکه به شخصیت و عظمتِ ملت ایران آسیب بزند، توجهِ بیش‌ترِ جهانیان، به‌ویژه، مسلمانان را به مظلومیت و در عین‌حال، قدرت ایرانِ بزرگ، معطوف می‌سازد. هدف‌ قرار دادنِ توأمانِ رهبرانِ نظام اسلامیِ ایران و پیامبرِ اسلام، این پیام را به جهانیان مخابره می‌کند که دشمنی با نظام اسلامیِ ایران از همان خاستگاهی برمی‌خیزد که توهین به مقدسات اسلامی را روا می‌شمرد و در دستور قرار می‌دهد.
اینجانب به نمایندگی از استادان، کارمندان و هزاران دانشجوی ایرانی و غیر ایرانی دانشگاه ادیان و مذاهب، این عمل شنیع را محکوم کرده، و عزت و سلامتِ رهبر معظمِ انقلاب و نیز سربلندیِ ملت بزرگِ ایران را از خدای متعال مسئلت نموده، و اطمینان می‌دهم که این کید نیز همچون مکرهای پیشین، به خودِ دشمنان و بدخواهان باز خواهد گشت.

سید ابوالحسن نواب
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

مطالب مشابه