آیت الله مروجی طبسی تاکید کرد؛

معصومه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) جزء مسلمات شیعه است

تاریخ انتشار:

همه ما باید در هر پست و مقامی که هستیم برای دفاع و تبلیغ از دین و مذهب با بیان حقایق به وظیفه خود عمل کنیم.

گزارش تصویری مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا

مراسم عزاداری سال‌روز شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) با سخنرانی آیت الله نجم الدین مروجی طبسی عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در این مراسم که به همت معاونت فرهنگی-اجتماعی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد، آیت‌الله مروجی طبسی با اشاره به مقام و منزلت حضرت زهرا(سلام‌‌الله علیها) بیان کرد: علامه مجلسی در کتاب «مِرآةُ العُقُول فی شرح اخبار آل الرسول» که یک کتاب خاص و ویژه از لحاظ روایی و بررسی سندی روایت است از امام کاظم(علیه‌السلام) روایتی نقل می‌کند که مضمون آن بسیار جالب و قالب توجه است.
آیت الله مروجی طبسی بیان کرد، کسانی که با مبانی علامه مجلسی آشنا باشند می‌دانند که کلمه «صحیح» به ندرت از زبان ایشان در مرآت العقول صادر شده است اما در مورد این روایت می‌فرماید «الروایت صحیح».
وی افزود، علامه مجلسی در علوم مختلف تخصص داشت که یکی از این علوم علم رجال است. علامه طباطبایی در مقدمه فهرست بحار الأنوار می‌گوید: کسی که می‌خواهد با شخصیت علامه مجلسی آشنا شود و تسلط ایشان را بداند کتاب مرآت العقول را ببیند.
وی با بیان این‌که روایات مختلفی در خصوص عصمت حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) وارد شده است گفت: در این کتاب نقل شده است که «إِنَّ فَاطِمَةَ (سلام‌الله علیها) صِدِّیقَةٌ شَهِیدَة». بخش اول این روایت اشاره به معصوم بودن حضرت دارد. برخی از علمای شیعی معصومه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) را جزء مسلمات شیعه دانسته‌اند.
آیت الله مروجی طبسی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از بعضی گردآورندگان دایره المعارف بزرگ اسلامی گفت: در این دایرة المعارفی که در جمهوری اسلامی تولید می‌شود مدخل «ابن تیمیه» را ۲۱ صفحه می‌نویسند و از علامه حلی یک صفحه و نیم! راجع به احمد بن حنبل سنگ تمام گذاشته‌اند و برای امام صادق ۸ صفحه.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه تاکید کرد، همه ما باید در هر پست و مقامی که هستیم برای دفاع و تبلیغ از دین و مذهب با بیان حقایق به وظیفه خود عمل کنیم.

گفتنی است در این مراسم مادحین اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) با ذکر مصائب ام ابیها حضرت فاطمه زهرا(س) به عزاداری و سوگواری پرداختند.

hazrat-zahra10
hazrat-zahra10
hazrat-zahra11-2
hazrat-zahra1
hazrat-zahra4
hazrat-zahra7
hazrat-zahra5
hazrat-zahra6
hazrat-zahra8
hazrat-zahra9
hazrat-zahra2
hazrat-zahra12
hazrat-zahra14
hazrat-zahra
hazrat-zahra13

مطالب مشابه