با مشارکت دانشگاه ادیان و مذاهب؛

همایش ملی «نقش ادیان الهی در خروج از بحران‌های جهانی محیط زیست» برگزار می‌شود

تاریخ انتشار:

این همایش به اهتمام مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها، دانشگاه ادیان و مذاهب و انجمن مدیریت سبز ایران برگزار خواهد شد.

بحران‌های جهانی محیط زیست

رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری همایش ملی «نقش ادیان الهی در خروج از بحران‌های جهانی محیط زیست» طی روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه با مشارکت مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌‎های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر ضیایی، در گفت‌وگو با خبرنگار این سازمان، تأکید کرد: این سازمان به عنوان متولی رسمی جمهوری اسلامی ایران در عرصه گفت‌وگوهای دینی، گام‌های ارزشمندی برای رسیدن به حفظ صلح و دوستی بین اقوام و پیروان ادیان مختلف و نزدیکی بیشتر ملت‌ها برداشته است.

وی اظهار داشت: یکی از وظایف مهم مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها شناخت مراکز دینی انجمن‌ها و شخصیت‌های مذهبی تاثیر گذار در جهان است که در راستای عملیاتی کردن آن اقدام به برگزاری همایش ملی «نقش ادیان الهی در خروج از بحران‌های جهانی محیط زیست» کرده است.

ضیایی افزود: این همایش به اهتمام مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها، دانشگاه ادیان و مذاهب و انجمن مدیریت سبز ایران برگزار خواهد شد.

این کارشناس مسائل جهان اسلام یادآور شد: استان اصفهان طی روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه میزبان همایش ملی «نقش ادیان الهی در خروج از بحران‌های جهانی محیط زیست» خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به همین مناسبت و برای تمهید هر چه بهتر برگزار شدن این همایش ملی، در نظر داریم پیش نشستی با موضوع «نقش ادیان الهی در خروج از بحران‌های جهانی محیط زیست» برگزار کنیم.

ضیایی ادامه داد: در این نشست تخصصی، جمعی از صاحب‌نظران حوزه محیط زیست و به ویژه شرکت‌کنندگان در گفت‌وگوهای دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مسئولان و اعضای هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب و نمایندگان پیروان ادیان کشورمان حضور می‌یابند.

رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها یادآور شد: این پیش نشست روز یکشنبه ۶ آذرماه ساعت ۹ تا ۱۱:۴۵ در محل حسینیه الزهرا(س) سازمان برگزار می‌شود.

مطالب مشابه