برخی می خواهند شکاف میان مذاهب و ادیان همیشگی باشد

تاریخ انتشار:

حضرت آیت الله مکارم شیرازی، سکوت در مقابل سمپاشی‌ها را علت گسترش اختلافات برشمرده و خاطرنشان ساختند: ما سالیان سال درمقابل گفته‌های آنان سکوت کردیم و دفاع جانانه نکردیم، اما این سفرها سبب می‌شود که بخشی از این سمپاشی‌ها برچیده بشود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با اشاره به نتایج پربار سفر وی، به واتیکان و کشورهای اروپایی، گفتند: با توجه به ویژگی‌های علمی، نو اندیشی و دیدگاه همگرایی که در شما سراغ داریم، جنابعالی صالح ترین شخص برای این سفر بودید و بحمدالله این سفر دارای آثار و نتایج خوبی بوده که من از شما تشکر می کنم.

ایشان افزودند: یکی از مشکلات میان ادیان، تفاوت اندیشه‌ها و اختلاف فکرها است که با این گونه رفت و آمدها و دیدارها، می توان کمرنگ و مرتفع ساخت.

معظم له خاطرنشان ساختند: باید بر مشترکات تکیه کرده و و از موارد اختلافی دوری کنیم.

مرجع تقلید شیعیان، آشنایی دیگران با اندیشه‌های شیعی را از نتایج مهم این سفر برشمرده و افزودند: سفر شما به نمایندگی از حوزه های علمی شیعی برای برطرف کردن بعضی نسبت‌های خلاف که به شیعیان داده می شد، اثرگذار بود.

ایشان برقراری ارتباط میان عالمان شیعه و اهل سنت را نیز ضروری دانسته و افزودند: اگر ارتباط با علمای اهل سنت بیشتر شود، می توانیم سم پاشی ها را خنثی کنیم.

معظم له سکوت در مقابل سمپاشی‌ها را علت گسترش اختلافات برشمرده و خاطرنشان ساختند: ما سالیان سال در مقابل گفته‌های آنان سکوت کردیم و دفاع جانانه نکردیم، اما این سفرها سبب می شود که بخشی از این سمپاشی ها، برچیده شود.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، تصریح کردند: البته به برخی از وهابیان هر چه بگوییم فایده ندارد، چرا که آنها قصد و غرض خاصی دارند و می خواهند که این شکاف همیشگی باشد، اما می توان شکاف میان تشیع و اهل سنت و همچنین میان اسلام و مسیحیت را از میان برداشت و باید این شکاف ها را پر کرد.

ایشان در پایان ، برای موفقیت هر چه بیشتر آیت الله اعرافی دعا و آرزوی توفیق کردند.

در ابتدای این دیدار آیت الله اعرافی گزارش مبسوطی از سفر خود به واتیکان و بعضی کشورهای اروپایی ارائه کرد.