رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد؛

استعدادهای بسیار بزرگی در حوزه های علمیه سراسر کشور نهفته است

تاریخ انتشار:

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن آشنایی با دست‌آوردهای علمی و پژوهشی این دانشگاه با حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ در این دیدار که در محل دفتر رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با اظهار خوش‌حالی از حضور معاون پژوهش حوزه‌های علمیه در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب از بدو تاسیس خاستگاه پژوهشی داشته و پژوهش را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است و این دانشگاه به معنای واقعی یک دانشگاه پژوهش محور است.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به انتشار 16 مجله علمی و پژوهشی و بیش از 400 عنوان کتاب در دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد؛ امروزه مفتخر هستیم که آثار منتشر شده در این دانشگاه در مجامع علمی و جشنواره‌های مختلف شایسته تقدیر و به عنوان اثر برتر انتخاب شده‌اند.

وی تاکید کرد یکی از مسائلی که باید مورد توجه جدی محافل علمی و دانشگاهی قرار بگیرد پایان نامه‌های دانشجویی است،که متاسفانه مشاهده می‌شود بعضا این پایان‌نامه‌ها تکراری و بدون توجه به نیاز‌های واقعی جامعه نگاشته شده است.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود؛ دانشگاه ادیان و مذاهب با حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویان این دانشگاه و سوق دادن آنها به برسی و تحقیق در موضاعات کاربردی‌تر، در صدد رفع دغدغه‌های جامعه علمی کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب بیان کرد؛ استعدادهای بسیار بزرگی در حوزه‌های علمیه سراسر کشور نهفته است که این توانمندی‌ها با حضور آیت الله اعرافی در مدیریت حوزه‌های علمیه، وتوجه جدی به  فعالیت‌های پژوهشی در حال شکوفا شدن است.

در ادامه؛ رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با تشکر از فعالیت‌های معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه و حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدوارم معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه با شناخت واقعی و حمایت از ظرفیت‌ها وقابلیت‌های مجامع علمی و حوزوی در جهت رفع دغدغه‌های علمی جامعه گام بردارد و ما در دانشگاه ادیان و مذاهب آمادگی کامل خود را برای همکاری‌های هرچه بیش‌تر با معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه اعلام کرده و از آن استقبال می‌کنیم.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی معاون پژوهش حوزه‌های علمیه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های پژوهشی این معاونت بیان کرد: با هدایت و حمایت‌های آیت الله اعرافی و تلاش‌های فرهیختگان حوزوی سراسر کشور کارهای اساسی و بسیار خوبی در حال شکل‌گیری است.

حجت اسلام والمسلمین مقیمی حاجی با اشاره به تشکیل دبیرخانه‌ای برای حمایت از طرح‌های پژوهشی در معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه گفت: ما در این معاونت به دنبال کشف و تعیین اولویت‌های پژوهشی هستیم و از ایده‌ها و طرح‌های جدید استقبال و حمایت می‌کنیم و امیدوارم کارهای مشترک پژوهشی خوبی را با دانشگاه ادیان و مذاهب آغاز و به سرانجام برسانیم.

گفتنی است در این دیدار دکتر مصطفی جعفرطیاری،دکتر محمد معینی‌فر، دکتر مهدی فرمانیان با بیان دیدگاه‌های خود به تبادل نظر با مسئولین معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه پرداختند.

مطالب مشابه