گروه روانشناسی عمومی
دانشکده تعلیم و تربیت

گروه روانشناسی عمومی

گروه روانشناسی عمومی یکی از جدیدترین گروه‌های دانشکده ادیان و مذاهب است. این گروه در حال حاضر یک رشته دارد که در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد. دانشجویان می‌توانند در رشته «روانشناسی عمومی» در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند. مدیریت گروه روانشناسی شخصیت بر عهده دکتر محمد رفیعی هنر است.
مطالب و دروس ارائه شده در رشته‌های مختلف این گروه روانشناسی عمومی پیشرفته روش های آماری پیشرفته، روش‌های تحقیق در روانشناسی، نظریه‌های شخصیت، انگیزش و هیجان، روانشناسی احساس و ادراک، روانشناسی یادگیری و تفکر، پسیکوفیزیولوژی و نوروپسیکولوژی و … در مقطع کارشناسی ارشد و در گرایش عمومی تدریس می‌شود. این رشته عمومی بوده و دانشجویان به بیشتر مباحث روانشناسی تسلط پیدا می‌کنند. حضور رشته روانشناسی عمومی به عنوان یک رشته دانشگاهی توسط دانشگاه‌ ادیان و مذاهب رویکرد این مجموعه را نسبت به تدریس این رشته جدید التأسیس در دانشگاه مشخص می‌کند.
بیشتر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته روانشناسی عمومی می‌توانند در مراکز دولتي نظير بهزيستي، شهرداری، نيروي انتظامي، سازمان زندان‌ها، کانون اصلاح و تربيت، مدارس، وسازمان بهزیستی و … فعالیت کنند.

رشته ها