رئیس دانشگاه دولتی ارمنستان تأکید کرد؛

همکاری‌های بین‌المللی دانشگاهی و گفت‌وگو کلید صلح پایدار در منطقه است

ظرفیت قومی و فرهنگی مشترک ایران و ارمنستان زمینه‌ مناسبی برای شروع همکاری‌ها است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر هوهانس هوهانسیان، رئیس دانشگاه دولتی ایروان، به همراه هیئت همراه با معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دانشگاه ادیان و مذاهب و رؤسای دانشکده‌های این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که در تالار شهید بهشتی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد،حجت‌السلام والمسلمین دکتر تسخیری، معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دانشگاه ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان عنوان کرد: دانشگاه ادیان و مذاهب به دنبال گسترش ارتباطات علمی با دیگر دانشگاه‌های جهان به ویژه کشورهای منطقه است. ما ارتباطات جدی با دانشگاه‌های اروپا و عراق داریم و به دنبال ارتقای روابط و همکاری‌های عملی در قالب تبادل استاد و دانشجو هستیم.

وی ادامه داد: دانشگاه ادیان و مذاهب یک دانشگاه بین‌المللی است؛ یعنی همه ادیان و مذاهب در اینجا تدریس می‌شود و ما در این دانشگاه از پژوهش‌ها و همکاری‌های بین‌المللی استقبال می‌کنیم. برای نمونه بسیاری از دانشجویان ما بین‌المللی هستند و نیز اگرچه زبان اصلی دانشگاه فارسی است، اما برخی از کلاس‌ها و دوره‌ها به زبان‌های عربی و انگلیسی برگزار می‌شود. دانشگاه ادیان و مذاهب هر ساله‌ دوره‌های تابستانه و زمستانه‌ای به زبان انگلیسی و عربی برای اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌کند.

در ادامه جلسه دکتر هوهانسیان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب، همکاری‌های بین‌المللی دانشگاهی و گفت‌وگو را کلید صلح پایدار در منطقه خواند و گفت: ما با امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه ادیان و مذاهب به دنبال همکاری‌های گسترده‌تر در سطح دانشکده‌ها هستیم. و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم برنامه‌های مشترکی را به انجام برسانیم. ظرفیت قومی و فرهنگی مشترک ایران و ارمنستان زمینه‌ مناسبی برای شروع همکاری‌ها است.

در ادامه جلسه، رؤسای دانشکده‌های دانشگاه ادیان و مذاهب به بحث و گفت‌وگو و تبادل اطلاعات با هیئت ارمنستانی پرداختند.

مطالب مشابه

انجمن علمی شیعه‌شناسی برگزار می‌کند؛

بازخوانی قهرمان عاشورا از منظرهای تاریخی، اسطوره‌شناسی و جامعه شناسی

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه، انجمن شیعه‌شناسی دانشکده شیعه‌شناسی نشست «بازخوانی قهرمان عاشورا از منظرهای تاریخی، اسطوره‌شناسی و جامعه‌شناسی» را برگزار می‌کند. بنا بر این گزارش اطلاعات این نشست به شرح زیر است: سخنرانان: دکتر…

نهضت عاشورا
به همت انجمن علمی دکتری فرق تشیع؛

نشست علمی با موضوع «رهیافتی به نهضت عاشورا در آثار زیدیه» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، انجمن علمی دکتر فرق تشیع در دانشکده تاریخ نشست علمی با موضوع «رهیافتی به نهضت عاشورا در آثار زیدیه» را روز یک‌شنبه ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۱ با ارائه جناب آقای…