رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور عراق دیدار و گفت وگو کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب،رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در ادامه دیدارهای خود در عراق با دکتر نبیل کاظم عبدالصاحب، وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب،با اظهار خوشحالی از دیدار دکتر نبیل عبدالصاحب،از مسئولین آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق برای سفر به ایران دعوت به‌عمل آورد.
 در این دیدار که با حضور ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، برگزار شد،مسائل مختلف علمی و دانشگاهی مورد بحث وبررسی قرار گرفت و از جهت‌گیری وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق، برای توجه به الزامات کیفی و در نظر گرفتن استانداردها در زمینه‌های آموزش آکادمیک در سطح تحصیلات مقدماتی و تحصیلات تکمیلی، قدردانی شد.
دکتر نبیل کاظم عبدالصاحب وزیر آموزش عالی کشور عراق نیز ضمن خوشامدگویی،از ایران به عنوان کشوری دوست و با پیشنه تاریخی که مهد بسیاری از دانشمندان سرشناس است، نام برد.
ایشان ضمن اشاره به علاقمندی جوانان عراقی جهت تحصیل در دانشگاه‌های کشور ایران، از طرح های ارائه شده جهت افزایش سطح همکاری‌ها استقبال کرده و بر برگزاری جلسات تخصصی بین مسئولین دو کشور تا حصول نتیجه مطلوب تاکید کرد.
گفتنی است:حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی تسخیری معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب و دکتر علی محمدی عراقی مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب را در سفر به عراق همراهی می کنند.

مطالب مشابه

نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ گروه پژوهشی «فلسفه و جنسیت» پژوهشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» را با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید…

دانشکده ادیان
جناب آقای دکتر مفتاح(ریاست دانشکده ادیان)

دانشکده ادیان و جهش های تازه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشکده ادیان با ارائه طرحی برای برگزاری رشته‌های کارشناسی ارشد دانشکده در  تهران، مشهد و ارومیه و نیز ارائه هر سه رشته دانشکده به زبان انگلیسی اعلام آمادگی کرده است. با…

حجت الاسلام والمسلمین براتی مطرح کرد؛

خانه کعبه می تواند به تفاهم ملل و صلح جهانی کمک کند

عضو هيئت علمي جامعة المصطفي العالمية گفت: در گذشته انتقال علوم در موسم حج صورت می گرفت و ائمه معصومین(ع) در در موسم حج، خیمه های درس برپا می کردند، اما اکنون انتقال علوم در…

مدیرگروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تشریح کرد؛

مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند، فلسفه های گوناگونی برای قربانی مطرح شده است، یکی از این فلسفه ها عبور از هوای نفس می باشد.…