حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب؛

در مواجهه با پدیده های نوظهور،رجوع به متخصصان آن موضوع، ضروری است

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در گفتگویی با روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب در رابطه با شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور و به ویژه شهر قم،گفت: در مواجهه با پدیده‌های نوظهور، بیش و پیش از هر چیز، رجوع به متخصصان آن موضوع، ضروری است.

در مورد این بیماری نیز باید با پرهیز از ایجاد تشویش و انتشار اطلاعات نادرست، به توصیه‌های متخصصان و متولیان امر توجه و به انجام آن‌ها اهتمام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب با تأکید بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی توسط عموم مردم، خاطرنشان کرد: در تمامی ادیان و به ویژه دین مبین اسلام، رعایت سلامت جسمی جامعه در کنار سلامت روح و روان اجتماع، از اموری است که بر آن تأکید شده است؛ بنابراین اعضای جامعه و هم‌چنین نخبگان باید به دور از هرگونه تعصبی، صرفا به اصول سفارش شده از جانب پزشکان، از جمله دوری از اجتماعات و گردهم‌آیی‌ها، توجه کنند.

البته خوشبختانه در این مسأله مراجع بزرگوار دینی نیز تأکیداتی داشته‌اند و تمامی آن‌ها در جهت جلوگیری از شیوع بیماری کلاس‌های درس خود را تعطیل کرده‌اند.

وی افزود: در همین راستا مجموعه مدیریتی دانشگاه ادیان و مذاهب با توجه به تأکید نهادها و متولیان بهداشت عمومی، کلیه فعالیت‌های خود از جمله کلاس‌ها، نشست‌های علمی، دیدار با مهمانان خارجی و دیگر اشتغالات علمی خود را به حالت تعلیق درآورده و با امید به عادی شدن مجدد اوضاع، در این تعطیلی تابع نهادهای تصمیم‌ساز خواهد بود.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در پایان با آرزوی سلامتی همه انسان‌ها از هر ملت و قومیتی از خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب خواست تمامی نکات ضروری بهداشتی را رعایت و جامعه را به آن تشویق نمایند و نیز تأکید کرد عمل و توصیه به معنویت از جمله دعا برای سلامت جامعه و مبادرت به برخی دیگر از توصیه‌های معنوی بزرگان دینی که در موارد مشابه، سفارش شده است، از وظایف آنان در شرایط نامساعد امروز جامعه است.

مطالب مشابه

نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ گروه پژوهشی «فلسفه و جنسیت» پژوهشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» را با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید…

دانشکده ادیان
جناب آقای دکتر مفتاح(ریاست دانشکده ادیان)

دانشکده ادیان و جهش های تازه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشکده ادیان با ارائه طرحی برای برگزاری رشته‌های کارشناسی ارشد دانشکده در  تهران، مشهد و ارومیه و نیز ارائه هر سه رشته دانشکده به زبان انگلیسی اعلام آمادگی کرده است. با…

حجت الاسلام والمسلمین براتی مطرح کرد؛

خانه کعبه می تواند به تفاهم ملل و صلح جهانی کمک کند

عضو هيئت علمي جامعة المصطفي العالمية گفت: در گذشته انتقال علوم در موسم حج صورت می گرفت و ائمه معصومین(ع) در در موسم حج، خیمه های درس برپا می کردند، اما اکنون انتقال علوم در…

مدیرگروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تشریح کرد؛

مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند، فلسفه های گوناگونی برای قربانی مطرح شده است، یکی از این فلسفه ها عبور از هوای نفس می باشد.…