در بازدید از دانشگاه امام کاظم (ع) بغداد عنوان شد؛

تأکید حجت الاسلام نواب بر گسترش تعاملات علمی با تمام صاحبان اندیشه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در سفر خود به کشور عراق روز دوشنبه دهم تیرماه 1398 از دانشگاه امام کاظم (ع) بغداد بازدید به عمل آورد.

در این دیدار معاون علمی دانشگاه امام کاظم (ع) با تقدیر و تشکر از حضور ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب و هیات همراه در دانشگاه امام کاظم(ع) گزارشی از فعالیتهای این مرکز علمی ارائه کرده و تعامل دو دانشگاه را رخدادی فرخنده و راه‌گشا دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دانشگاه، بر  ضرورت گسترش ارتباطات مراکز علمی در سراسر دنیا فارغ از مناسبات سیاسی، دینی، مذهبی و نژادی تاکید کرد و تنها راه برون رفت از مصائب جهان اسلام را تعامل و گفتگوی آزاد علمی و به‌دور از تعصب عنوان کرد.

وی در ادامه از آمادگی دانشگاه ادیان و مذاهب برای شروع همکاری‌های علمی دو دانشگاه خبر داد و افزود، دانشگاه ادیان و مذاهب از تمامی صاحبان اندیشه و خرد و نیز مراکز علمی با آغوش باز استقبال خواهد نمود.

در جریان این نشست، دو طرف در خصوص تبادل استاد و دانشجو، برگزاری رشته‌های مشترک دانشگاهی و گسترش همکاری‌های علمی به بحث و تبادل و نظر پرداختند. هم‌چنین مقرر شد به زودی تفاهم‌نامه همکاری دو دانشگاه به امضای رؤسای دانشگاه‌ها برسد.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب هم‌چنین از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کرد و در پایان لوح یادبود دانشگاه ادیان و مذاهب را به مسئولین دانشگاه امام کاظم(ع) هدیه کرد.

 

مطالب مشابه

نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» در دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ گروه پژوهشی «فلسفه و جنسیت» پژوهشکده زن و خانواده دانشگاه ادیان و مذاهب نشست علمی «نقش جنسیت در قضاوتهای اخلاقی» را با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید…

دانشکده ادیان
جناب آقای دکتر مفتاح(ریاست دانشکده ادیان)

دانشکده ادیان و جهش های تازه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دانشکده ادیان با ارائه طرحی برای برگزاری رشته‌های کارشناسی ارشد دانشکده در  تهران، مشهد و ارومیه و نیز ارائه هر سه رشته دانشکده به زبان انگلیسی اعلام آمادگی کرده است. با…

حجت الاسلام والمسلمین براتی مطرح کرد؛

خانه کعبه می تواند به تفاهم ملل و صلح جهانی کمک کند

عضو هيئت علمي جامعة المصطفي العالمية گفت: در گذشته انتقال علوم در موسم حج صورت می گرفت و ائمه معصومین(ع) در در موسم حج، خیمه های درس برپا می کردند، اما اکنون انتقال علوم در…

مدیرگروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تشریح کرد؛

مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: مناسک اسلامی باید امتداد اجتماعی پیدا کنند، فلسفه های گوناگونی برای قربانی مطرح شده است، یکی از این فلسفه ها عبور از هوای نفس می باشد.…