نايب رئيس انجمن تائوئيسم چين بیان کرد؛

دین تائو و دین اسلام تشابهات و اشتراکات بسیاری دارند

تاریخ انتشار:

در زمینه‌های مختلفی می‌توانیم با دانشگاه ادیان و مذاهب همکاری داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، جانگ گائو چينگ (Zhang gao cheng) نايب رئيس انجمن تائوئيسم چين با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه به گفت‌وگو و رایزنی با حجت‌السلام والمسلمین دکتر محمدمهدی تسخیری، معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دانشگاه پرداخت.

دکتر تسخیری در این دیدار ضمن اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب، بیان داشت: ما تاکنون با هیئت‌های تائوئیست چین ملاقات‌هایی داشته‌ایم و اولین ملاقات ما به شش سال پیش برمی‌گردد. حضور شما را در دانشگاه ادیان و مذاهب مبارک و مغتنم می‌شماریم و امیدواریم که بتوانیم همکاری‌های آکادمیک بیشتری داشته باشیم.

معاون ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب ادامه داد: در سال‌های اخیر تحول خوبی در گفت‌وگوهای بین الادیانی صورت گرفته است. ما از آیات قرآن استفاده می کنیم چرا که خداوند در آیات خود می‌فرماید که ای بندگان ما شما را مرد و زن آفریدیم سپس ملت‌های متنوع و ادیان مختلف قرار دادیم تا با هم تعامل داشته باشید و بدانید بهترین شما نزد خداوند، آن کسی است که پرهیزگارترین است.

وی در پایان افزود: در مباحث روانشناسی هم‌کلام بودن، به یکدیگر نگاه کردن و همکاری کردن با یکدیگر باعث الفت و صمیمیت می‌شود. به همین جهت دوست داریم تا بیشتر همراه شما باشیم و همکاری‌هایمان گسترش پیدا کند. همچنین امیدواریم این فرصت‌ها و دیدارها بیشتر شود.

در ادامه این دیدار جانگ گائو چينگ (Zhang gao cheng) نايب رئيس انجمن تائوئيسم چين با بیان خرسندی از حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: همانطور که اشاره کردید در گذشته نیز تبادلاتی بین ما انجام شده است؛ اما این برای اولین بار است که بنده به ایران سفر کرده‌ام. بنده با توجه به این که نماینده یک نهاد دینی هستم داشتن چنین دانشگاهی را در این سطح خوب، بسیار ایده آل می‌دانم. ما در زمینه‌های مختلفی می‌توانیم با دانشگاه ادیان و مذاهب همکاری داشته باشیم.

وی ادامه داد: پس از بازدید از کتابخانه دانشگاه ادیان و مذاهب بر این شدیم تا برخی از کتاب‌های جدید تائو را به دانشگاه ادیان و مذاهب اهدا کنیم. به‌خصوص کتاب‌های کلاسیک و مدرنی که در مورد تائوئیسم و دین چاپ شده است.

نايب رئيس انجمن تائوئيسم چين در پایان افزود: همانطور که می‌دانید تائوئیسم مانند دیگر ادیان قدمتی طولانی دارد و از ادیان دیرینه چین است. این دین تنها دین رسمی داخلی در چین است که مردم آن را پذیرفته‌اند. مانند اسلام که یک قدمت تاریخی دارد. دین تائو و دین اسلام تشابهات و اشتراکات بسیاری دارند و این اشتراکات می‌تواند سرفصل گفت‌وگو‌های ما در آینده باشد.

350a3380-2
350a3380-2
350a3394
350a3237
350a3247
350a3275
350a3308-2
350a3336
350a3322
350a3305
350a3263
350a3341
350a3198
350a3204

مطالب مشابه