بیایید فلسفه بورزیم؛ درآمدی بر تامل انتقادی و گفت و گوی عقلانی

4,000,000 ریال

هدف اصلی این کتاب آشنایی ملموس تر خوانندگان با فلسفه است.

مباحث کتاب را می توان به دو بخش عمده فرافلسفه و فلسفه تقسیم کرد. در بخش نخست مباحثی مطرح می شود مثل فلسفه چیست؟ فیلسوف کیست و چه می کند؟ فلسفه چه شباهت ها و تفاوت هایی با دیگر حوزه های معرفت مثل دین، علم، تاریخ و ریاضیات دارد؟ روش فلسفه چیست؟

اما در بخش دوم به طور مستقیم به مباحث این سه حوزه فلسفی پرداخته می شود: معرفت شناسی، نظریه ارزش و مابعدالطبیعه.

در معرفت شناسی مباحثی مانند چیستی صدق، چیستی معرفت و استدلال منطقی مطرح می شود.

در نظریه ارزش مباحث حوزه اخلاق و نظریه های اخلاقی مور نوجه قرار گرفته است. و در مابعدالطبیعه مباحثی مانند جبر و اختیار، مساله ذهن/بدن، خداباوری، ماده باوری و ایده آلیسم مطرح شده است.

 

 اطلاعات توصیفی کتاب در کتابخانه ملی 

نویسنده

ریچارد کریل

مترجم

محمد کیوانفر

تعداد صفحات

454

نوع جلد

گالینگور

وضعیت نشر

تجدید چاپ

نوبت چاپ

چاپ دوم

سال نشر

1399

10 in stock

Description

بیایید فلسفه بورزیم

اگر چیستی فلسفه ذهنتان را مشغول کرده است، اگر می‌خواهید به صورت جدی ماهیت فلسفه را جویا شوید، این کتاب یک انتخاب عالی برای شما می‌تواند باشد.
این کتاب به شیوه ای روشن ، سرزنده و جذاب نوشته شده است و در نهایت بر خلاف دیگر کتاب های فلسفی حوصله شما را سر نمی‌برد. در این کتاب انتخاب مباحث بسیار عالی هستند و نوشتن به گونه ای انجام می شود که دانش آموز و دانشجو مبتدی را مستقیما در تفکر در مورد مسائل فلسفی مشغول کند.

کریل نویسنده این کتاب « بیایید فلسفه بورزیم» در ارتباط دادن مسائل اساسی فلسفی با نگرانی های زندگی روزمره کار فوق العاده ای انجام می دهد. در کل کتاب حاضر ، یک کار فوق العاده است.

کریل به ایراداتی که احتمالا مبتدیان در فهم فلسفه دارند می‌پردازد و سعی می کند ابهامات ذهنی این افراد را تا حدی برطرف کند. او در واقع مفاهیم فلسفی را از ریشه مورد مطالعه قرار می‌دهد.
این کتاب بر روی” مسائل بزرگ “متمرکز است و در اصل یک کلاس درس کامل است.

کند و کاو در شیوه های تفکر فلسفی مسئله‌ای پر جنب و جوش و متمایز برای علاقه مندان به رشته های علوم انسانی خواهد بود. این کتاب به معلمان و دانشجویان اجازه می دهد تا از تجربه خود ریچارد کریل به عنوان معلم بهره مند شوند.