یوگا در ایران؛ بررسی و نقد يوگای رايج در ايران با نظر به منابع اصلی يوگايی

2,500,000 ریال

یوگای رایج در ایران، به‌حکم آنکه نام «یوگا» بر خود دارد، علی‌الاصول بایستی نسبتی با یوگای کلاسیک (یوگای سنتی و اصیل هندی) داشته باشد؛ اما در صورت بررسی، جز تشابهی در ظاهر، مناسبتی میان این یوگا و آن یوگا یافت نمی‌شود.

با توجه به این حقیقت و نظر به تفسیرها و تبیین‌های به‌غایت متنوعی که از این پدیده ارائه می‌دهند، به‌طور کامل ضرورت دارد تا بدانیم آنچه از یوگا در ایران ارائه می‌کنند، چیست، ربط و نسبت میان آن با سایر انواع یوگا کدام است و خود چه تنوعاتی دارد؟ به کجا ره می‌سپرد؟ تا چه حد می‌توان به آن دل سپرد و دست داد؟

آیا یوگا، به شیوه‌ای که در ایران رواج دارد، می‌تواند تهدیدی برای فرهنگ اسلامی– ایرانی باشد، یا خیر؟ افزون بر موارد یادشده، آموزش یوگا در ایران دارای کاستی‌های فراوانی است که باید آن‌ها را شناخت تا کسی یا نهادی به رفع آن اهتمام کند. همه این موارد، جستاری عالمانه دراین‌باره را اقتضا می‌کرد. این نوشتار، در پاسخ به این ضرورت و آن پرسش‌ها شکل‌گرفته است.

نویسنده

علی محمد پورابراهیم, علی موحدیان عطار

نوع جلد

شومیز

تعداد صفحات

286

سال نشر

1396

10 in stock

Description

یوگا در ایران؛ بررسی و نقد يوگای رايج در ايران با نظر به منابع اصلی يوگايی

یوگا امروزه در کشور ایران از فضای کتابخانه و باشگاه‌های ورزشی گذشته و به محیط کوچه و بازار و محیط کار و اماکن آموزشی و مدارس رسیده است.

درپژوهش حاضر به بررسی و نقد یوگای رایج در ایران با نظر به منابع اصلی یوگایی پرداخته شده است. همچنین به تاریخچه یوگا، و منابع یوگا در ایران می‌پردازیم.

موضوع کتاب: