دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا شریعتمداری؛
در سوگ دانشوری با دغدغه‌هایی علمی، فلسفی و دینی
دکتر مصطفی جعفرطیاری در یادداشتی مطرح کرد؛
راه برون‌رفت از مشکلات؛ راه و رسم بسیج است
در پیام مقام معظم رهبری مد ظله العالی به مناسبت هفته بسیج؛
بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران است
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب:
دانش و فناوری ایران در معرض کینه‌توزی بدخواهان است

دیدار رئیس دانشگاه اهل‌بیت(ع) با رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1399/08/22    

دیدار رئیس دانشگاه اهل‌بیت(ع) با رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

رئیس دانشگاه اهل‌بیت(ع) با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سعید جازاری معموئی رئیس جدید دانشگاه اهل‌بیت(ع) روز چهارشنبه بیست و یکم آبان‌ماه 1399 با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در این دیدار ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و تبریک انتصاب دکتر جازاری به ریاست دانشگاه اهل‌بیت(ع) با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) که دانشگاه اهل‌بیت(ع) نیز جزئی از آن است، یکی از آرزوها و منویات مقام معظم رهبری بود. ایشان آرزو داشتند دانشگاهی در تراز جهانی هم‌چون الازهر به نام اهل‌بیت(ع) و در راستای خدمت علمی به شیعیان جهان تأسیس گردد.

 

وی افزود: مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سال 1369 با فرمان مقام معظم رهبری و انتصاب علما و بزرگانی هم‌چون آیت‌الله واعظی طبسی، آیت‌الله جنتی، آیت‌الله امینی، آیت‌الله مصباحی یزدی، آیت‌الله مجتهد شبستری، آیت‌الله جوادی آملی، آیت‌الله مؤمن، آیت‌الله هاشمی شاهرودی و چندین تن دیگر که مجموعاً شامل هجده تن از علمای تراز اول کشور بودند، در شورای عالی این مجمع، تأسیس شد. از عالمان شیعه خارج از کشور و نیز علما و بزرگانی هم‌چون سید حسن نصرالله، آیت‌الله فضلی از علمای شیعه عربستان، آیت‌الله آصفی از افغانستان، آیت‌الله سید ساجد علی نقوی از پاکستان و چند تن دیگر به عضویت در شورای عالی این مجمع درآمدند.

 

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب هم‌چنین گفت: مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با یک پشتوانه بسیار قوی شکل گرفت اما تا کنون فراز و نشیب‌هایی داشته است و می تواند بسیار بهتر از آن‌چه هست، باشد. دانشگاه اهل‌بیت(ع) نیز یکی از ثمرات این مجمع است و امیدوارم با حضور جنابعالی در رأس این مجموعه بتوانید این دانشگاه را به اهداف عالی آن برسانید، چرا که آرزوی مقام معظم رهبری این است که این دانشگاه تبدیل به یک دانشگاه معتبر در سطح جهان تشیع شود. این دانشگاه پشتوانه بسیار خوبی از هر لحاظ دارد و جنابعالی و مجموعه‌تان کمبودی برای تبدیل آن به یک دانشگاه آبرومند ندارید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سالانه هزینه‌های بسیاری از سوی عموم مردم در راه اهل‌بیت(ع) صرف می‌شود. این در جای خود بسیار هم خوب است اما باید یک فرهنگ‌سازی صورت بگیرد تا مردم و افراد توانمند در کار فرهنگی و تربیت نسل مطلوب اهل‌بیت(ع) نیز سرمایه‌گذاری و هزینه کنند.