دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
نوشتاری به مناسبت درگذشت حاج سید هاشم هاشمی گلپایگانی؛
از شمار دو چشم یک تن کم
با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسجدجامعی؛
تحلیلی از کرونا و نظم نوین اجتماعی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان خبر داد:
اعطای کمک‌هزینه پژوهشی به مقالات نشریات جدید دانشگاه ادیان و مذاهب
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهراب صادق‌نیا:
بدگمانی به یکدیگر از جمله موانع تقریب مذاهب و ادیان است
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید حسن اسلامی اردکانی
فیلسوفان دوچرخه‌سوار

پیشگامی در عرصه بین‌المللی با چه شاخصه‌هایی محقق خواهد شد؟

 
تاریخ انتشار: 1399/06/22    

پیشگامی در عرصه بین‌المللی با چه شاخصه‌هایی محقق خواهد شد؟

استادان و دانشجویان عزیز می‌توانند پاسخ پرسش مهر ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب را از طریق ایمیل p.r@urd.ac.ir و یا آی‌دی ایتا @adyanpr در اختیار روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب قرار دهند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با صدور پیامی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، با طرح پرسش مهر، از دانشجویان و استادان دانشگاه ادیان و مذاهب خواست با تأمل در این پرسش، پاسخ‌های مورد پسند خود را به برای هموار نمودن هرچه بیشتر راه دانش و دانش‌پژوهی، در اختیار وی قرار دهند.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر شمیم ماه مهر و این بار دو هفته زودتر مشام شیفتگان علم و فضیلت را عطرآگین کرد و نویدبخش فصل نوینی در علم‌آموزی گردید. سال تحصیلی جدید در شرایطی فرارسید که ملت ما هم‌چنان درگیر تبعات دو ویروس کرونا و تحریم هستند و گرچه با مقاومت خود، مانع نیل دشمنان و بدخواهان این سرزمین به اهداف شوم خود شده‌اند، اما در هرحال، از آسیب‌های آن در امان نمانده‌اند.

امسال دانش‌آموزان و دانشجویان علاوه بر مبارزه با اهریمن جهل باید مراقب همه‌گیری کرونا نیز باشند و این هوشمندی‌ای را می‌طلبد که البته مردم ایران در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که از این مزیت در بالاترین سطح آن برخوردارند.

اما دانشگاه ادیان و مذاهب در این تنگنای فراگیر، ضمن کسب موفقیت در نیل به اهداف آموزشی از راه دور و به صورت مجازی، توانست دستاورد یک سال اخیر خود را که همان جذب صدها دانشجوی عراقی است، حفظ کند و بلکه آن را ارتقا بخشد. در این عرصه، آن‌چه همه دست‌اندرکاران دانشگاه ادیان و مذاهب را به تلاش و تکاپو، و به ابتکار و نوآوری فرامی‌خواند، راه‌های حفظ و تقویت این دستاورد، هم در ابعاد علمی و تعلیمی، و هم در ابعاد فرهنگی و اجتماعی است. ما باید نمونه موفقی از هم‌زیستی اجتماعی و هم‌افزایی فرهنگی را با هم‌کیشان عراقی‌مان به دست دهیم و در عین حال، باید جاذبه‌های فرهنگ اسلامی ـ ایرانی و نیز نظام سیاسی ـ اجتماعی خود را در چشم آنان برجسته، و به آن‌ها منتقل کنیم. ما می‌توانیم از این فرصت پیش آمده برای دادوستد فرهنگی و تعمیق پیوندهای عاطفی بین دو ملتِ کهن و تمدن‌ساز بهره بگیریم.

این‌جانب ضمن تبریک سال جدید تحصیلی به همکاران علمی و اجرایی و به همه دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب، به‌ویژه میهمانان غیرایرانی، پرسش ذیل را در برابر دید و ذهن همکاران خودم قرار داده، از آن‌ها می‌خواهم با تأمل در آن، پاسخ‌های مورد پسند خود را به این‌جانب برسانند و راه را برای شکوفایی هرچه بیشتر دانش و دانش‌پژوهی در این دانشگاه هموار نمایند:

چگونه و بر اساس چه شاخصه‌ها و مشخصه‌هایی می‌توانیم دانشگاهی داشته باشیم که بتواند در عرصه ملی و بین‌المللی، در بسط علم و تعمیق ارزش‌های اسلامی و انسانی، پیشگام و پیشرو باشد؟

*

استادان و دانشجویان عزیز می‌توانند پاسخ پرسش مهر رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب را از طریق ایمیل p.r@urd.ac.ir و یا آی‌دی ایتا adyanpr@ در اختیار روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب قرار دهند. گفتنی است به سه پاسخ برگزیده جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.


برچسب ها : سید ابوالحسن نواب, دانشگاه ادیان و مذاهب, پرسش مهر

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز