دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا شریعتمداری؛
در سوگ دانشوری با دغدغه‌هایی علمی، فلسفی و دینی
دکتر مصطفی جعفرطیاری در یادداشتی مطرح کرد؛
راه برون‌رفت از مشکلات؛ راه و رسم بسیج است
در پیام مقام معظم رهبری مد ظله العالی به مناسبت هفته بسیج؛
بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره خداداد ملت ایران است
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب:
دانش و فناوری ایران در معرض کینه‌توزی بدخواهان است

امیدی به سازمان‌های بین‌المللی برای کمک به مردم یمن نیست

 
تاریخ انتشار: 1399/05/05    

امیدی به سازمان‌های بین‌المللی برای کمک به مردم یمن نیست

امیدی به سازمان های بین المللی برای کمک به مردم یمن نیست و ما باید خودمان راهی برای کمک به این کشور پیدا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم مقام رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به وضعیت بحرانی مردم یمن گفت: ملت مسلمان یمن اشتراکات زیادی با ما و انقلاب اسلامی دارند، اولین موضوع اینکه مسلمان و شیعه هستند، لذا ما بر اساس وظیفه انسانی و شیعی خودمان باید تا جایی که می‌توانیم به مردم یمن کمک کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این ملت یمن، مردمی بسیار مظلوم، ستمدیده و ظلم‌ستیز هستند و به معنایی در خط مقدم مقاومت قرار دارند، ایران اسلامی هم به برکت خون شهدا، ایثارِ ایثارگران و حاکمیت ولایت فقیه و نایب بر حق امام زمان( عج) الگو و نماد مقاومت علیه ظلم و ستم است و یکی از ملت هایی هم که همواره در این سنگر و مسیر مبارزه با ما همراه بوده، یمن است برای همین هم ما  جهات مختلف ما باید به فکر مردم باشیم و به آنها کمک کنیم.

این استاد حوزه دانشگاه یادآور شد: همه تلاش داعش، هم پیمانان این گروه تروریستی و کشورهایی که داعش را درست کردند برای از بین بردن ملت ایران است بنابراین اگر کسی حتی عِرق ایرانیت داشته باشد باید به یمن، سوریه و کشورهایی که همراه ایران هستند، کمک کند و کاری کند دشمنان ایران در خارج از مرزها زمین گیر شود.

جعفرطیاری خاطرنشان کرد: به لحاظ انقلابی هم، وظیفه ما برای حمایت از مردم یمن کاملاً مشخص است، از لحاظ اسلامی هم ملت یمن ملتی مسلمان و مظلوم است و در روایات و احادیثی که ما داریم آمده که ما باید به داد ملت ستمدیده برسیم.

وی تاکید کرد: مردم یمن امروز مورد ظلم قرار گرفته‌اند و ما باید از مظلوم در برابر ظالم دفاع کنیم. حتی اگر کاری به انقلاب، اسلام هم نداشته باشیم، ملیت ایرانی در صورتی باقی می ماند که بتواند در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم. مسلما اگر ما به دوستان خود کمک نکنیم ملیت ایران هم تضعیف خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اظهار داشت: شما در طول تاریخ گذشته ایران، کدام حکومتی را پیدا می‌کنید که اندازه نظام اسلامی تا این اندازه از تمامیت ارضی کشور حفاظت کرده است؟ مسلما اگر کسی حتی دنبال ایرانیت هم باشد متوجه خواهد شد که چرا ما باید از برخی کشورها حمایت کنیم. ما باید هر چی می توانیم دوستان بیشتری داشته باشیم تا در سختی ها به ما کمک کند و یکی از کشورهایی هم که همواره همراه ما بوده، یمن است.

جعفرطیاری ادامه داد: درباره نقش سازمانهای بین‌المللی و حقوق بشری و بین المللی در قبال مردم یمن گفت: متاسفانه امیدی به این سازمان ها نیست، زیرا این سازمان ها عوامل دست استکبار هستند و استکبار هیچ وقت به ملت‌های مظلوم کمک نخواهد کرد، قرآن هم فرموده که یهود و نصارا از شما راضی نمی شوند مگر اینکه شما پیرو صددرصد آنها شوید. 

دکتر جعفرطیاری در خاتمه اظهار داشت: ما امیدی به سازمان‌های بین المللی و حقوق بشری نداریم و به قولی امیدی به خیر آنها نیست فقط آنها می‌خواهیم که شر نرسانند و ما باید خودمان راهی برای کمک به مردم یمن پیدا کنیم.


برچسب ها : دکتر مصطفی جعفرطیاری, خبرگزاری فارس, یمن

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز