دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی خبر داد؛
پذیرش دانشجوی بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری
با صدور احکامی از سوی ریاست دانشگاه صورت گرفت؛
انتصاب در معاونت فرهنگی دانشجویی و آموزشی و تحصیلات تکمیلی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان:
رشته تقریب باید در حوزه‌های علمیه شیعه و سنی تدریس شود
یادداشتی از نویسنده رساله برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی؛
«تحلیل روان‌شناختی سیره امام رضا(ع)» با هدف دفاع از اهل‌بیت(ع)
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب:
مصلحت جهانی این است که همه ادیان با یکدیگر همکاری کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد مسجدجامعی:
جهان کنونی به لحاظ سیاسی و دینی راست‌گرا شده است

دانشگاه ادیان و مذاهب پایبند پروتکل‌های بهداشتی بوده و هست

 
تاریخ انتشار: 1399/04/23    

دانشگاه ادیان و مذاهب پایبند پروتکل‌های بهداشتی بوده و هست

کمیته تدوین سیاست‌گذاری و نظارت بر بیماری کرونا تحت اشراف ریاست دانشگاه با برگزاری جلسات متعدد و بررسی وضعیت دانشگاه، هر دو هفته یک بار دستورالعمل‌های جدید را به واحدهای مختلف دانشگاه ابلاغ می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت‌وگویی با اشاره به آغاز موج جدید شیوع بیماری کرونا و ضرورت اجرای پروتکل‌های بهداشتی، گفت: سلامت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی بیش از هر مسئله دیگر در اولویت مجموعه مدیریتی دانشگاه ادیان و مذاهب قرار دارد و دانشگاه ادیان و مذاهب از نخستین روزهای شیوع این بیماری در ماه‌های انتهایی سال 1398، نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم‌چون تعطیلی موقت دانشگاه، برگزاری کلاس‌های درس به صورت مجازی که با بهترین کیفیت انجام شد، استفاده از ماسک و دستکش از سوی همکاران، عفونت‌زدایی از فضاهای مختلف دانشگاه و مانند آن پایبند بود.

وی در ادامه گفت: اقدامات دانشگاه حتی در دوره‌ای که به صورت موقت شیوع بیماری کرونا به حالت کنترل درآمده بود، متوقف نشد و کمیته تدوین سیاست‌گذاری و نظارت بر بیماری کرونا تحت اشراف حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه با برگزاری جلسات متعدد و بررسی وضعیت دانشگاه، هر دو هفته یک بار دستورالعمل‌های جدید را به واحدهای مختلف دانشگاه ابلاغ می‌کرد و این روند هم‌چنان ادامه دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب در خصوص نحوه برگزاری آزمون اختصاصی ورودی سال تحصیلی 1400-1399 گفت: مجموعه فضاهای آموزشی و اداری دانشگاه شامل کلاس‌ها، نمازخانه، سالن‌های آمفی‌تئاتر، انتشارات، کتابخانه و مانند آن، قابلیت برگزاری آزمون با ظرفیت یک هزار نفر را دارا است و با توجه به آزمون‌های پیش رو، امکان اجرای پروتکل‌های بهداشتی به بهترین شکل ممکن وجود دارد. به عنوان نمونه برای آزمون تافل انگلیسی و اشتمال عربی، حدود سیصد نفر ثبت نام کرده‌اند، در حالی که ظرفیت دانشگاه برای برگزاری آزمون، یک هزار نفر است. لذا امکان اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی به بهترین شکل ممکن وجود دارد.

دکتر بوالحسنی هم‌چنین گفت: هم‌اکنون استفاده از ماسک برای کلیه همکاران اجباری است و امیدواریم با ادامه این روند و استفاده از دستکش، عفونت‌زدایی فضاها و سالن‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، موجبات سربلندی دانشگاه ادیان و مذاهب را فراهم آوریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب در فضای علمی نیز بی‌توجه به مسئله کرونا نبود و علاوه بر یادداشت‌ها و مقالات متعددی که از سوی اعضای هیئت علمی درباره این پدیده اجتماعی در سایت رسمی دانشگاه و خبرگزاری‌های مختلف منتشر می‌شد، میزگرد علمی حوزه و دوران پساکرونا را با حضور چند تن از صاحب‌نظران از حوزه و دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار کرد. هم‌چنین چند جلسه توجیهی با عنوان مبارزه با ویروس کرونا با حضور کارشناسان بهداشتی و کارکنان دانشگاه برگزار شد، تا کارکنان بیش از پیش با اصول مقابله با این بیماری و جلوگیری از شیوع آن آشنا شوند.

دکتر رحمان بوالحسنی در پایان سخنان خود گفت: هم‌اکنون دانشگاه ادیان و مذاهب فضای آرام و نرمالی را پشت سر می‌گذارد و از همه تمهیدات و امکانات لازم برای حفظ روحیه و آرامش دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی استفاده و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، چراکه سلامتی این عزیزان در اولویت کار دانشگاه ادیان و مذاهب است و تاکنون هیچ موردی از ابتلای مجموعه همکاران به این بیماری گزارش نشده است.


برچسب ها : رحمان بوالحسنی, دانشگاه ادیان و مذاهب, پروتکل های بهداشتی, معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز