دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان:
عید غدیر خم، عید الله الاکبر است
قابل توجه دانشجویان دانشکده زن و خانواده؛
دوره مجازی آمادگی آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده قوه قضائیه
معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی خبر داد؛
پذیرش دانشجوی بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری
با صدور احکامی از سوی ریاست دانشگاه صورت گرفت؛
انتصاب در معاونت فرهنگی دانشجویی و آموزشی و تحصیلات تکمیلی
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی فرمانیان:
رشته تقریب باید در حوزه‌های علمیه شیعه و سنی تدریس شود
یادداشتی از نویسنده رساله برگزیده جشنواره کتاب سال رضوی؛
«تحلیل روان‌شناختی سیره امام رضا(ع)» با هدف دفاع از اهل‌بیت(ع)

رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برترِ دانشجویان مورد حمایت قرار می‌گیرد

 
تاریخ انتشار: 1398/09/23    

رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برترِ دانشجویان مورد حمایت قرار می‌گیرد

در طول بیش از دو دهه که  از فعالیت پژوهشی دانشگاه می‌گذرد آثار پژوهشی همواره هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد قابل توجهی داشته‌اند

شفقناقم- مشاور عالی ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب در امور پژوهشی از انتشار مجله تخصصی ادیان به زبان انگلیسی در این دانشگاه خبر داد.

دکتر اکبر باقری در گفت وگو با خبرنگار شفقناقم اظهار داشت: دانشگاه ادیان و مذاهب به عنوان تنها دانشگاه تخصصی در حوزه ادیان و مذاهب در ایران با انتشار بالغ بر ۴۰۰ کتاب در حوزه ادیان و مذاهب مختلف از ادیان ابراهیمی، ادیان شرق، تا مذاهب اسلامی و شیعه شناسی یگانه مرجع پژوهش‌های علمی برای دانشجویان و اساتید این حوزه است.

او در خصوص پژوهش های صورت گرفته در دانشگاه گفت: عمده پژوهش‌های صورت‌ گرفته در دانشگاه ادیان و مذاهب در حوزه ادیان ابراهیمی از جمله یهودیت، مسیحیت و اسلام، ادیان غیر ابراهیمی همچون آیین هندو، آیین بودا، آیین سیک، آیین شینتو، مذاهب مختلف اسلامی، عرفان و تصوف، شیعه‌شناسی و تاریخ تشیع، زن و خانواده، موضوعات مرتبط با دین‌پژوهی و فلسفه دین بوده است.

مشاور عالی ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب در امور پژوهشی خاطرنشان کرد: در طول بیش از دو دهه که از فعالیت پژوهشی دانشگاه می‌گذرد آثار پژوهشی همواره هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی رشد قابل توجهی داشته‌اند و پیوسته موضوعات جدیدی که در این حوزه به لحاظ علمی و اجتماعی حائز اهمیت بودند مورد مداقه و مطالعه قرار گرفته‌اند.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر مشکل اصلی فعالیت‌های پژوهشی مشکل تأمین بودجه است؛ گفت: با توجه به بحران فراگیر اقتصادی تأمین بودجه فعالیت‌های پژوهشی و نشر آثار مهمترین دغدغه و مانع انجام و پیشبرد فعالیت‌های پژوهشی است. همچنین در حوزه ادیان و مذاهب گاهی برخی موضوعات از حساسیت‌های فرهنگی، اجتماعی خاصی برخوردارند که ملاحظات و دقت خاصی را برای مطرح کردن موضوعات می‌طلبد.

او با اشاره به اینکه رساله‌ها و پایان‌نامه‌های برترِ دانشجویان برای چاپ و نشر مورد حمایت قرار می‌گیرد ابراز داشت: همچون گذشته که با تلاش و دغدغه‌مندی به تألیف، ترجمه و نشر آثار برجسته در حوزه ادیان و مذاهب اهتمام می‌شده است، آثار برجسته‌ای در سال جاری به زیور طبع آراسته شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به جامعه‌ و کلام اثر فان اس با ترجمه و نظارت دکتر محمدرضا بهشتی، عام‌گرایی توحیدی و حق انسان اثر دکتر عماد افروغ، کیش‌ گنوسی اثر هانس یونانس با ترجمه آقایان میبدی و هاشمی، ریشه‌های تشیع در شمال هند اثر خوان ریکاردو کل و ترجمه مهرداد رمضان‌نیا اشاره کرد.

مشاور عالی ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب در امور پژوهشی عنوان کرد: ۵ مجله علمی پژوهشی داریم که یکی از آن‌ها به زبان انگلیسی و تنها مجله تخصصی ادیان به زبان انگلیسی در ایران است و سه مجله علمی تخصصی که دو مجله آن در حال دریافت رتبه علمی پژوهشی هستند و در مجموع ۱۶۴ شماره منتشر شده است.

 


برچسب ها : دکتر اکبر باقری, قائم مقام معاونت پژوهش, هفته پژوهش, دانشگاه ادیان و مذاهب

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز