دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

دوره‌های کوتاه‌مدت بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب گسترش می‌یابد

 
تاریخ انتشار: 1398/03/28    

دوره‌های کوتاه‌مدت بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب گسترش می‌یابد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر یوسف غضبانی رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب از آغاز به کار چندین دوره کوتاه‌مدت بین‌المللی این مرکز در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر یوسف غضبانی رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب، از آغاز به کار بخش آموزش‌های آزاد بین‌المللی مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب خبر داد. این بخش با هدف برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای طرح‌های آموزشی بین‌المللی در راستای رسالت‌های مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب تشکیل شده است.

وی در ادامه گفت: سیاست‌گذاری راهبردی این بخش استفاده بهتر از ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه ادیان و مذاهب، هم‌افزایی با نهادها و مراکز هم‌سو در داخل کشور و زمینه‌سازی جهت مشارکت فعال و هدف‌مند با دانشگاهیان و مراکز علمی خارج کشور تعریف شده است.

دکتر غضبانی در ادامه گفت: این بخش در نخستین گام اجرایی خود در اردیبهشت‌ماه سال جاری، اولین دوره بین‌المللی «آشنایی با قانون اساسی و ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران» را با همکاری پژوهشکده شورای نگهبان و دانشگاه امام صادق(ع) برگزار نمود که با استقبال استادان و دانشجویانی از کشورهای آلمان، ژاپن، آفریقای جنوبی، اروگوئه، هندوستان، اسپانیا، فرانسه، پاکستان، ایرلند، لبنان و کانادا مواجه شد. در این دوره فشرده، موضوعاتی هم‌چون آشنایی با قانون اساسی، نظریه ولایت فقیه، ساختار قوای سه‌گانه و ساختار و شیوه عملکرد شورای نگهبان توسط اساتیدی از دانشگاه‌های تهران، امام صادق(ع)، قم و پژوهشکده شورای نگهبان ارائه شد.

رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب در ادامه گفت: مذاکرات لازم در خصوص ادوار متوالی برنامه مذکور صورت گرفته است و دومین دوره «آشنایی با قانون اساسی و ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران» در زمستان سال جاری برگزار خواهد شد. این بخش در دومین گام خود، نخستین مدرسه تابستانی «مطالعات ایران‌شناسی معاصر» را در دستور کار خود قرار داده است. مقدمات اجرایی و برنامه‌ریزی عملیاتی این دوره کوتاه‌مدت، در اردیبهشت‌ماه سال جاری صورت گرفته است و تاکنون متقاضیانی از آلمان، آمریکا، ژاپن، بنگلادش، چین، ارمنستان، هندوستان، مصر، اسپانیا، اردن، فرانسه و هلند جهت شرکت در این مدرسه تابستانی ثبت‌نام کرده‌اند.

غضبانی در پایان گفت: مدرسه تابستانی «مطالعات ایران‌شناسی معاصر» از 15 لغایت 25 آگوست 2019 (24 مرداد لغایت 3 شهریور 1398)، با چهار مضمون «دین و دین‌داری»، «هنر و معماری»، «فرهنگ و تمدن»، «سیاست و جامعه» با محوریت ایران معاصر، به ترتیب در چهار شهر قم، اصفهان، شیراز و تهران برگزار خواهد شد و به تناسب، ظرفیت‌هایی را جهت ارائه و همراهی اساتید مطرح دانشگاه‌های داخلی و خارجی فراهم خواهد آورد.


برچسب ها : یوسف غضبانی, مرکز آموزشهای الکترونیکی و آزاد, دانشگاه ادیان و مذاهب, قانون اساسی, دوره کوتاه مدت

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز