دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
دکتر مروجی طبسی مطرح کرد؛
مباهله یک واقعه فرامذهبی است
پژوهشکده اخلاق و معنویت با سخنرانی دکتر مفتاح برگزار می‌کند:
جریان‌شناسی نقد معنویت عصر جدید در مسیحیت
انجمن علمی دانشکده شیعه‌شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌کند:
«رویکرد پدیدارشناسانه به باورها و آیین‌های عاشورایی»
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شریعتمداری در گفت‌وگو با ایکنا:
امامت لازمه نظام دین و حفظ انسجام مسلمین است
دانشکده ادیان دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌کند:
نشست علمی تحولات آکادمیک دین‌پژوهی: بررسی آثار آکادمی دین آمریکا

معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی مهمان دانشگاه شد

 
تاریخ انتشار: 1398/03/28    

معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی مهمان دانشگاه شد

معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی و هیئت همراه، دوشنبه 27 خردادماه 1398 میهمان دانشگاه ادیان و مذاهب شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، غالب جچی معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی جعفرطیاری دیدار کرد.

در این دیدار، ابتدا قائم‌مقام ریاست دانشگاه به ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و رویکردهای بین‌المللی و پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب پرداخت.

در ادامه غالب جچی معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت:‌ هدف از این دیدار، توسعه و گشودن راه‌های همکاری بین دو طرف در حوزه آموزشی هست. این دیدار در راستای دیدار وزرای علوم دو کشور ایران و‌ آفریقای جنوبی با اهداف آموزشی صورت گرفته است و وزیر علوم آفریقای جنوبی مشتاق گسترش این همکاری‌ها است.

وی در ادامه گفت: در آفریقا 26 دانشگاه فعال است که بخشی از آن‌ها در حوزه مطالعات دینی فعال هستند. قانون اساسی آفریقای جنوبی مهم‌ترین سند هم‌زیستی مسالمت‌آمیز ادیان مختلف است.

غالب جچی هم‌چنین گفت: انقلاب اسلامی در خودسازی مردم آفریقای جنوبی بسیار مؤثر بود و امام خمینی کسی بود که با ما یاد داد تا چگونه با نژادپرستی و آپارتاید مبارزه کنیم. ما با ارزش‌های شیعه آشنا هستیم و ما دنیا را بدون شیعه نمی‌توانیم تصور کنیم. البته کسانی هستند که مایل نیستند چنین باشد. هرکدام از مکاتب اسلام اعتدالی و اسلام تکفیری می‌توانند مکتبی باشند ولی هدف ما رسیدن به برابری فرق مختلف در اسلام است.

وی هم‌چنین گفت: تنها یک درصد از جمعیت 55 میلیون آفریقای جنوبی مسلمان هستند و درصد بسیار کمی نیز شیعه هستند. در آفریقای جنوبی دو مسجد شیعی فعال است اما مهم این است که شیعه و سنی بتوانند با یکدیگر در کشور ما زندگی کنند. ما عضو مجموعه‌ای هستیم که مرکز آن در امان پایتخت اردن است. آموزش امام جماعت‌ها برای ما بسیار مهم است. آن‌ها در دانشگاه آموزش نمی‌بینند بلکه در نظام مدرسه آموزش می‌بینند. آن‌ها فقط یک خوانش از اسلام را می‌آموزند و به وزارتخانه برای تأیید صلاحیت معرفی می‌شوند. برای مهم است که مواد درسی آن‌ها با اهداف ما یعنی هم‌زیستی سازگار است یا نه.

معاون وزیر علوم آفریقای جنوبی در ادامه گفت: سخن رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب مبنی بر این‌که باید فضای باز و قلب گشاده‌ای برای ارتباط ادیان وجود داشته باشد برای من بسیار خوشحال‌کننده است؛ چون گفت‌وگوهای بین‌ادیانی بسیار حائز اهمیت است. ما دوست داریم شاهد تحصیل دانشجویان آفریقای جنوبی در ایران در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باشیم.

وی گفت: وقتی از وحدت مذاهب صحبت می‌کنیم باید مبنای‌مان صداقت باشد. بنابراین برای یک درصد شیعه ما خیلی مهم است که در آینده کشور ما نقش داشته باشند. این هدف ما از این سفر است تا با دانشگاه‌های هم‌سو آشنا شویم و با فرصت‌های مطالعاتی آن‌ها آشنا شویم و آن‌ها را در اختیار دانشجویان‌مان قرار دهیم.

در این دیدار جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر فرهودی رئیس دانشکده عرفان، دکتر احمدرضا مفتاح رئیس دانشکده ادیان و مهدی صالحی مدیر امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی دانشگاه ادیان و مذاهب نیز حضور داشتند.

در پایان لوح ویژه دانشگاه ادیان و مذاهب به جناب آقای غالب جچی اهدا شد و میهمانان از کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب بازدید به عمل آوردند.


برچسب ها : غالب جچی, آفریقای جنوبی, دانشگاه ادیان و مذاهب, احمدرضا مفتاح, مصطفی جعفرطیاری, مصطفی فرهودی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده رسانه و ارتباطات
دانشکده دین و هنر
دانشکده علوم و معارف قرآن
واحد مشهد

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.