دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

دشمنان برای آشوب در کشورهای اسلامی، نسخه ای واحد دارند

 
تاریخ انتشار: 1398/03/27    

دشمنان برای آشوب در کشورهای اسلامی، نسخه ای واحد دارند

تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س) و هیات همراه در جلسه‌ای مشترک؛ با حجت الاسلام دکتر علیرضا ایمانی مقدم به گفتگو پرداختند.

دکتر«هانی مرتضی» تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س) و هیات همراه با حجت الاسلام دکتر «علیرضا ایمانی مقدم» عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب و معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)، در نشست مشترکی شرکت کردند.

در ابتدای این نشست،حجت الاسلام ایمانی مقدم مهم‌ترین ویژگی دانشگاه ادیان و مذاهب را در این دانست که دانش پژوهان این موسسه علمی برای آگاهی یافتن از ادیان و مذاهب ، مستقیما پای درس اساتیدی از همان دین یا مذهب نشسته و تلمّذ می کنند.

معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) عنوان کرد: به عنوان مثال دانشجویان این دانشگاه برای اطلاع یافتن از آئین مسیحیت و گرایش‌های عرفانی آن از استاد لویس صلیبا از جبیل لبنان و برای آگاهی از ادیان هند به ویژه آئین سیک از استادی از همان دیار بهره می جویند؛ برای فهم مذهب اباضیه ، استادی از سلطنت عمان میهمان دانشگاه می شود و برای دریافت فقه حنفیه ، استاد نذیر احمد سلامی از بلوچستان به قم سفر می کند.

وی تاکید کرد: این سخن در مورد پایان نامه‌های علمی کارشناسی ارشد و رساله‌های عمیق و تحلیلی دکتری و دیگر مقالات علمی پژوهشی و علمی تخصصی نیز صادق است.

ایمانی مقدم در ادامه به روابط عمیق میان جمهوری اسلامی و دولت و ملت مقاوم سوریه و نقش موثر رزمندگان و جانبازان و شهدای مدافع حرم از این دانشگاه اشاره کرده و تاکید نمود: ارتباط ایران و سوریه یک پیوند استراتژیک و ناگسستنی است، چرا که دشمنان مشترک ما همواره یک نسخه ی واحد برای هر دو کشور پیچیده اند.

وی افزود: در توطئه‌هایی که ده سال پیش، مزدوران اجنبی و برخی فریب خوردگان داخلی برای از هم گسیختن صفوف متحد ملت ایران، در نظر گرفته بودند، شعارهایی مانند:" نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران "، تدارک شده بود و در فتنه سال‌های اخیر در سوریه هم برخی وابستگان و همراهان غفلت زده آنان در حالیکه پرچم رژیم صهیونیستی را برافراشته بودند شعار می دادند " لا حزب الله لا لبنان ، بدّنا نحرّر جولان ".


برچسب ها : علیرضا ایمانی مقدم, دانشگاه ادیان و مذاهب, هانی مرتضی, تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س), ایران, سوریه

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز