دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

تولیت حرم حضرت زینب(س) در بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب:

 
تاریخ انتشار: 1398/03/26    

تولیت حرم حضرت زینب(س) در بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب:

اقدامات و تلاش‌های دانشگاه ادیان و مذاهب در ترویج اسلام و تشیع حقیقی بسیار ارزشمند است و باید این فعالیت‌ها در کشورهای دیگر اسلامی نیز  گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر هانی مرتضی تولیت حرم حضرت زینب(س) روز شنبه 25 خردادماه 1398 با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اهمیت دانشگاه ادیان و مذاهب در گسترس اسلام و تشیع حقیقی گفت: اعتقاد دارم اقدامات دانشگاه ادیان و مذاهب در معرفی ادیان مختلف در جهان بسیار بااهمیت است. این دانشگاه می‌تواند به عنوان مرکز اصلی معرفی ادیان باشد که مراکز دیگری زیر نظر این مجموعه در کشورهای مختلف از جمله سوریه فعالیت کنند.

وی افزود: اقدامات و تلاش‌های دانشگاه ادیان و مذاهب در ترویج اسلام و تشیع حقیقی بسیار ارزشمند است و باید این فعالیت‌ها در دیگر کشورهای اسلامی نیز گسترش یابد.

وزیر سابق علوم سوریه تأکید کرد: امیدوارم ارتباطات دانشگاه‌های سوریه با دانشگاه ادیان و مذاهب در جهت شناخت بیشتر ادیان و مذاهب و تعامل با آنان گسترش یابد و قطعاً این همکاری‌ها ثمرات مثبتی خواهد داشت.

تولیت حرم حضرت زینب(س) بیان کرد: از گذشته وهابیت در سوریه وجود داشت و دولت نیز از وجود آن‌ها باخیر بود ولی از فعالیت‌های پشت پرده و خرابکارانه آن‌ها اطلاعی نداشت و زمانی که جنگ در سوریه آغاز شد، از توطئه‌ها و نقشه‌های این فرقه انحرافی مطلع شد.

وی ادامه داد: به طور کلی، اصل موجودیت وهابیت خطرناک است ولی خطرناک‌تر از آن، فعالیت‌ها و توطئه‌های پشت پرده‌ای است که این فرقه در آن دست دارد.

مرتضی تصریح کرد: کشور سوریه یک الگو برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز میان ادیان و مذاهب مختلف بوده و تمامی افراد با ادیان مختلف و اعتقادات گوناگون در این کشور در آرامش زندگی می‌کردند ولی فعالیت وهابیت در این کشور باعث تضعیف این موضوع شد.

وی گفت: وهابیت در کشورهای مختلف اسلامی و حتی اروپایی به اشکال مختلف در حال توطئه‌چینی و فعالیت است ولی همه این توطئه‌ها و نقشه‌ها یک طراح دارد و آن آمریکا و صهیونیست است.

تولیت حرم حضرت زیب(س) با بیان این‌که سه مورد در پیروزی جبهه مقاومت در سوریه نقش داشت، اظهار کرد: شجاعت، درایت و مدیریت شخص بشار اسد، همدلی ملی و حضور جوانان در دفاع از کشور و هم‌چنین حمایت‌های جمهوری اسلامی و حضور جوانان ایرانی در دفاع از ارزش‌های اسلامی مواردی بود که باعث پیروزی‌های مقاومت در سوریه شد و قطعاً اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی نبود، سوریه اکنون وضعیت بدی داشت.

وی اضافه کرد: مواضع و بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در حضور جوانان ایرانی نقش بسیار مؤثری داشت و هم‌چنین جوانان حزب‌الله نیز با شنیدن اظهارات ایشان در دفاع از ارزش‌های اسلامی در سوریه ترغیب شدند و به جبهه مقاومت پیوستند.

مرتضی تأکید کرد: ارتباط خوب سوریه و ایران از زمان رئیس‌جمهور سابق سوریه، حافظ اسد، پایه‌گذاری شد و در زمان جنگ ایران و عراق، دولت سوریه به رئیس‌جمهوری حافظ اسد، تنها دولتی بود که از ایران حمایت کرد؛ البته حمایت‌های وی در آن زمان به عرب و یا غیر عرب بودن ربطی نداشت و رئیس‌جمهور سوریه در آن زمان، جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی را به‌حق می‌دانست و طبق وظیفه خود از حق دفاع کرد.

در پایان این دیدار، پرچم مطهر حرم حضرت زینب(س) به دانشگاه ادیان و مذاهب اهدا شد. هم‌چنین لوح یادبود دانشگاه نیز به دکتر هانی مرتضی تولیت حرم حضرت زینب(س) اهدا گردید.


برچسب ها : هانی مرتضی, دانشگاه ادیان و مذاهب, تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س)

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز