دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

امروزه بیش از هرچیز باید فضای گفت‌وگو بین ملت‌ها تقویت شود

 
تاریخ انتشار: 1398/03/04    

امروزه بیش از هرچیز باید فضای گفت‌وگو بین ملت‌ها تقویت شود

سفیر جمهوری عراق در ایران روز جمعه سوم خردادماه 1398 با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با ریاست دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سعد عبدالوهاب قندیل سفیر جمهوری عراق در ایران و دکتر یاسر الحجاج رایزن فرهنگی این کشور در تهران با حضور در دانشگاه ادیان و مذاهب با ریاست دانشگاه حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که دانشجویان عراقی شاغل به تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب ریاست دانشگاه ضمن خوش‌آمدگویی به جناب سفیر و هیئت همراه، از همکاری صمیمانه وی در به رسمیت شناخته شدن دانشگاه ادیان و مذاهب از سوی وزارت علوم و تکنولوژی عراق تقدیر و قدردانی کرد.

ریاست دانشگاه هم‌چنین ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دو کشور همسایه ایران و عراق بیش از پیش از حوزه‌های مختلف علمی گسترش یابد.

دکتر سعد عبدالوهاب قندیل سفیر جمهوری عراق در ایران نیز که به تازگی به این مسئولیت منصوب شده است، ضمن تشکر از دعوت دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: امروزه بیش از هرچیز باید فضای گفت‌وگو بین ملت‌ها تقویت شود. دو مسئله جدل و گفت‌وگو وجود دارد که باید این دو را از یکدیگر تفکیک کرد. جدل کاری است که هدف از آن، تحمیل عقیده بر طرف مقابل است اما در گفت‌وگو،‌ هدف تحمیل عقیده نیست بلکه به میان آوردن آرا و نظرات دو طرف و گفت‌وگو درباره آن‌ها است.

وی در ادامه گفت: سیاست عراق بر گفت‌وگو قرار داده شده است و ما در پی گفت‌وگو با همه کشورها هستیم و از تشنج و تخاصم دوری می‌کنیم.

گفتنی است سفیر جدید عراق در ایران،‌ استاد دانشگاه بریتانیا است و به عنوان نخستین دانشگاه در جمهوری اسلامی ایران، از دانشگاه ادیان و مذاهب بازدید می‌کرد.

رایزن فرهنگی عراق نیز آمادگی خود را برای تداوم همکاری‌های علمی دو طرف اعلام کرد و در ادامه به سؤالات تعدادی از دانشجویان عراقی شاغل به تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب پاسخ گفت.

در ادامه این دیدار، نماز جماعت برپا و میهمانان افطار خود را به همراه ریاست دانشگاه گشودند و سپس از کتابخانه تخصصی ادیان و مذاهب بازدید کردند.


برچسب ها : سعد عبدالوهاب قندیل, عراق, دانشگاه ادیان و مذاهب, یاسر الحجاج

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز