دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی برگزار می کند:
سفر علمی ـ فرهنگی به کشورهای آلمان، دانمارک و سوئد
اثری تازه از دکتر نعیمه پور محمدی منتشر شد:
جامعه‌شناسی معلولیت در ایران، از ابعاد اخلاقی تا مشکلات زندگی
دکتر متیو تریه استاد مرکز تحقیقات ملی فرانسه:
دانشگاه ادیان و مذاهب در دنیا منحصر به فرد است
ازسوی دانشکده زبان و فرهنگ ملل اعلام شد:
آغاز دوره‌های تابستانی زبان دانشکده زبان و فرهنگ ملل
دکتر انصاری‌پور در دیدار با تولیت حرم مطهر حضرت زینب(س):
در اروپا نسبت به وهابیت و سلفی‌گری دغدغه ایجاد شده است
رئیس مرکز آموزش‌های الکترونیکی و آزاد دانشگاه ادیان و مذاهب:
دوره‌های کوتاه‌مدت بین‌المللی دانشگاه ادیان و مذاهب گسترش می‌یابد

تا دیگران را قبول نکنیم به حقیقت نمی‌رسیم

 
تاریخ انتشار: 1398/01/25    

تا دیگران را قبول نکنیم به حقیقت نمی‌رسیم

روز پنج‌شنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۸، تعدادی از اساتید دانشگاه‌های کلن آلمان و وین اتریش مهمان دانشگاه ادیان و مذاهب بودند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب؛ این اساتید عضو حلقه معرفتی قم-وین موسوم به ویکو ViQo Circle ، ضمن بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب با حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه و برخی از اساتید دیدار و گفتگو کردند.

 

حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید ابوالحسن نواب در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان خاطرنشان کرد در سطح جهان، مرکز، پژوهش‌کده و دانشکده‌های ادیانی وجود دارد ولی دانشگاهی جامع و اختصاصی ادیان در هیچ جای دنیا نیست و دانشگاه ادیان و مذاهب تنها دانشگاه ادیان در سطح تحصیلات عالی در سراسر دنیا است.

 

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب خطاب به مهمانان گفت: دانشگاه ادیان متعلق به شما و همه انسان‌هاست و در نتیجه اختصاص به شخص خاصی ندارد.

 

وی افزود: هنر ما در دانشگاه ادیان و مذاهب گفتگو است و همه برنامه خود را نیز بر این مبنا تنظیم کرده‌ایم که بزرگترین اثر آن نیز بیانیه رسالت دانشگاه است که بر گفتگو و تعامل منجر به صلح، کاهش آلام بشری و گسترش معنویت و اخلاق تاکید دارد.

 

سید ابوالحسن نواب در ادامه با اشاره به این‌که تمام مشکلات بشر در پرتو گفتگو قابل حل است تاکید کرد: ما در دانشگاه ادیان و مذاهب در صدد گفتگو با تمام انسان‌ها هستیم. هر انسانی با هر نژاد، ملیت، دین و مذهبی باید دست از منیّت کشیده و دیگران را قبول کند؛ حقیقت نزد همگان است و برای دستیابی به حقیقت باید به همگان دسترسی داشته باشیم بنابراین تا دیگران را قبول نکنیم به حقیقت نمی‌رسیم.

 

موسس دانشگاه ادیان و مذاهب به تاثیر سیاست بر مناسبات امروزی و در نتیجه آن دوری بشر از حقیقت اشاره کرده و افزود: برای بازگشت و رسیدن به حقیقت فقط باید دنبال حقیقت بود و در دانشگاه ادیان و مذاهب در مسیر رسیدن به آن، همه ما سینه‌های خود را برای پذیرش دیگران گشوده‌ایم و در این راه جدی هستیم و برای نیل به همین مقصود است که از نهاد قدرت، حکومت و سیاست فاصله گرفته‌ایم تا تلاشی حقیقی و واقعی داشته باشیم.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین نواب خطاب به مهمانان گفت: امروز این مفاهیم برای بسیاری از انسان‌ها قابل درک نیست ولی برای شما که اهل این وادی هستید و خودتان را برای این کار آماده کرده‌اید قابل درک است.

 

در ادمه این جلسه اساتید مهمان به معرفی خود و بیان نقطه نظراتشان پرداخته و در مورد برخی مسائل علمی درحوزه ادیان با اساتید دانشگاه ادیان و مذاهب به بحث و گفتگو پرداختند.

 

لازم به ذکر است این گروه شامل پروفسور آرمین ویلدفویر، پروفسور هانز تایسن، پروفسور اندریاس ورنر از آلمان و دکتر کریستین ماخک از اتریش به دعوت موسسه صلح و ادیان قم و موسسه بین‌المللی مطالعات اسلامی حوزه علمیه برای حضور در نشست «دین، دولت و جامعه (فرصتها و چالشها)» در ایران حضور داشتند.

 


برچسب ها : سید ابوالحسن نواب, دانشگاه ادیان و مذاهب, ادیان, مذاهب, حلقه معرفتی قم-وین

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز