دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود:
کرسی علمی ترویجی «بررسی جایگاه عرفانی اصحاب سر اهل‌بیت(ع)»
یادداشتی از دکتر طالبی دارابی؛
مفهوم «ظریف» قدرت معنایی!
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر الهی‌منش:
تمام عبادات از جمله زیارت اربعین دارای اسرار هستند
جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار شد:
ماهیت ایمان از نگاه بوعلی سینا و توماس آکویناس
قابل توجه اعضای هیئت علمی و دانشجویان؛
سفر علمی به شهر قونیه برگزار می‌شود
نشست معرفی و نقد کتاب «درباره شر» برگزار شد:
موضوع رنج برای الهیات مدرن است/ الهیات عملی برای کاستن از رنج
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب مطرح کرد:
فتوای رهبری؛ ملاک حل مسائل اجتماعی

حضور طلاب کشور آمریکا در دانشگاه ادیان و مذاهب

 
تاریخ انتشار: 1397/12/18    

حضور طلاب کشور آمریکا در دانشگاه ادیان و مذاهب

طلاب مدرسه علمیه اهل‌بیت(ع) شیکاگو آمریکا، از دانشگاه ادیان و مذاهب بازدید کردند.

جمعی از طلاب فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی از مدرسه علمیه اهل‌بیت(ع) شیکاگو آمریکا، روز شنبه 18 اسفند 1397 از دانشگاه ادیان و مذاهب بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، این هیات 16 نفره به سرپرستی حجت‌الاسلام والمسلمین شجاع علی‌میرزا نماینده جامعة‌المصطفی در کانادا از بخش‌های مختلف دانشگاه ادیان و مذاهب از جمله کتابخانه دانشگاه بازدید کرده و در نشستی صمیمی با مسئولین دانشگاه ادیان و مذاهب به گفتگو نشستند.

در این نشست مهدی صالحی معاونت بین‌الملل دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن خوشامدگویی به مهمانان، به توضیحاتی درباره ساختار، دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی پرداخت و در ادامه توضیحاتی درباره شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب ارائه نمود.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی جعفرطیاری قائم‌مقام دانشگاه ادیان و مذاهب نیز با ابرازی خرسندی از این نشست صمیمانه خاطرنشان کرد که دانشگاه ادیان و مذاهب متعلق به فرد خاصی نیست بلکه محلی برای تعامل و گفتگوی همه انسان‌ها با هر تفکر، دین، آئین و مذهب است.

معاونت فرهنگی دانشگاه ادیان تاکید کرد که علیرغم تمامی اختلافات موجود میان اقوام، ادیان و تفکرات مختلف، نیاز امروز جامعه جهانی هم‌نشینی، هم‌دلی و گفتگو است و آموزه‌های دینی اسلام نیز بر این سازکار تاکید داشته و نوع انسان و به ویژه مسلمانان را به رعایت حقوق، حسن معاشرت و احترام به یکدیگر توصیه کرده است.

جعفرطیاری افزود: در راستای این توصیه متعالی، دانشگاه ادیان و مذاهب آغوش خود را به سوی تمام کسانی که قصد تعامل، گفتگوی مسالمت‌آمیز و پژوهش‌های علمی سازنده را دارند؛ گشوده است. و در این مسیر افراد از هر دینی اعم از مسیحی، یهودی، بودایی، هندو و دیگر ادیان که باشند و یا هر مذهبی که داشته باشند با استقبال مجموعه دانشگاه ادیان و مذاهب روبرو خواهند بود.

قائم‌مقام ریاست دانشگاه ادیان و مذاهب خاطرنشان کرد که بنابه فرموده بسیاری از بزرگان دینی، انسان‌ها دشمن چیزهایی هستند که نسبت به آن علم نداشته و جاهل هستند و از همین روی بالا بردن سطح آگاهی‌های جامعه جهانی از اموری است که عالمان و اندیشمندان هر جامعه‌ای عهده‌دار و مکلف به آن هستند و دانشگاه ادیان و مذاهب نیز به نوبه خود باری از این مسئولیت را بر دوش می‌کشد. این دانشگاه با برگزاری دوره‌های حضوری و مجازی در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی، حاضر به پذیرش دانشجو از سراسر دنیا است و هر دانشجویی د هر مقطعی می‌تواند در این دانشگاه به تحصیلات خود ادامه دهد.

وی افزود: دانشگاه ادیان و مذاهب با برگزاری دوره‌های دکتری پژوهش‌محور، آماده آن است که دانشجویانی از نقاط مختلف جهان را پذیرش نماید و این افراد می‌توانند پژوهش‌های این مقطع را با هر زبانی که به آن تسلط دارند و تحت اشراف هر استادی با هر ملیتی که به آن دسترسی دارند طی کنند.

 


برچسب ها : دانشگاه ادیان و مذاهب, مصطفی جعفر طیاری, دکتری پژوهش‌ محور, مدرسه علمیه اهل‌بیت(ع), آمریکا, شیکاگو

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز