دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می‌شود:
کرسی علمی ترویجی «بررسی جایگاه عرفانی اصحاب سر اهل‌بیت(ع)»
یادداشتی از دکتر طالبی دارابی؛
مفهوم «ظریف» قدرت معنایی!
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر الهی‌منش:
تمام عبادات از جمله زیارت اربعین دارای اسرار هستند
جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار شد:
ماهیت ایمان از نگاه بوعلی سینا و توماس آکویناس
قابل توجه اعضای هیئت علمی و دانشجویان؛
سفر علمی به شهر قونیه برگزار می‌شود
نشست معرفی و نقد کتاب «درباره شر» برگزار شد:
موضوع رنج برای الهیات مدرن است/ الهیات عملی برای کاستن از رنج
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب مطرح کرد:
فتوای رهبری؛ ملاک حل مسائل اجتماعی

آزمون ورودی دانشگاه ادیان و مذاهب در شهرهای مختلف برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار: 1397/12/15    

آزمون ورودی دانشگاه ادیان و مذاهب در شهرهای مختلف برگزار می‌شود

دانشگاه ادیان و مذاهب با اعلام فراخوان پذیرش کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌های گوناگون جهت تسهیل در روند جذب دانشجو، آزمون ورودی را در استان‌ها و شهرهای مختلف برگزار می‌کند.

دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان این مطلب گفت: با توجه به پراکندگی حضور طلاب و روحانیان شیعه و سنی در مناطق مختلف کشور، مقرر گردید آزمون ورودی متقاضیان تحصیل در رشته کارشناسی ارشد و دکتری به تناسب جذب و ثبت نام متقاضیان، در استان‌ها و شهرهای مختلف برگزار شود.

وی ضمن دعوت از طلاب و فضلای شیعه و سنی کشور برای ثبت نام در این آزمون گفت: بنا به نظر مساعد ریاست دانشگاه و معاونان و پییشنهاد نمایندگان استانی، مقرر گردید جهت رعایت حال متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، آزمون جذب دانشجو در استان‌ها و شهرهای گوناگون از جمله قم، مشهد، زاهدان، عسلویه، بندرعباس، اهواز، سنندج، ارومیه، گرگان و تهران برگزار شود.

دکتر بوالحسنی با اشاره به برگزاری آزمون‌ اختصاصی طلاب متقاضی تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب، آخرین مهلت ثبت نام را تا آخر فروردین‌‌ماه اعلام کرد و گفت: آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، ششم اردیبهشت 1398 و مقطع کارشناسی ارشد، 13 اردیبهشت‌ماه 1397 برگزار خواهد شد.

 

امکان تحصیل طلاب اهل سنت

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب یادآور شد: دانشگاه ادیان و مذاهب برای تعامل و گفت‌وگو و گسترش فرهنگ تقریب در کشور، دانشجوی اهل‌سنت برای تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب در مقطع کارشناسی ارشد (غیرحضوری)‌ برای دومین سال پیاپی پذیرش می‌کند

وی در خصوص شرایط این دسته از داوطلبان تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: بر اساس توافق صورت گرفته با دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت، آن دسته از طلاب علاقه‌مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ادیان و مذاهب که فاقد مدرک سطح دوم (ویژه اهل‌سنت) هستند، می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه دانشگاه ادیان و مذاهب به آدرس azmoon.urd.ac.ir  در آزمون کتبی سیزدهم اردیبهشت‌ماه 1398 (در شهرهای قم، مشهد، زاهدان، عسلویه، بندرعباس، اهواز، سنندج، ارومیه، گرگان و تهران) شرکت و پس از کسب حد نصاب لازم (60 نمره از 100 نمره) در دوره آموزشی دروس تکمیلی و پیش‌نیازی که در تابستان 1398 برگزار می‌شود، شرکت کنند و پس از قبولی، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ادیان و مذاهب شروع به تحصیل به صورت غیرحضوری نمایند.

 

 شرایط و نحوه ثبت نام

وی در تشریح جزئیات و شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری افزود: طلاب برادر و خواهر داوطلب تحصیلات تکمیلی و یا کسانی که از یکی از مراکز و دانشگاه‌های حوزوی فارغ‌التحصیل شده باشند، می‌توانند برای ثبت‌نام در هریک از رشته‌های دانشگاه ادیان و مذاهب با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو برای ثبت‌نام اقدام کنند.

بوالحسنی ادامه داد: بر اساس اعلام معاونت آموزشی، داوطلبان دوره دکتری باید پیش از 31 شهریور 1398 از سطح سه حوزوی و یا کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شوند و داوطلبان کارشناسی ارشد نیز می‌بایست پیش از تاریخ مذکور از سطح دو و یا کارشناسی فارغ‌التحصیل شده باشند.

وی به تشریح رشته‌های دانشگاه ادیان و مذاهب در سه محور آموزش مجازی، کارشناسی ارشد و دکتری بر اساس مجوز‌ها و قوانین وزارت علوم پرداخت و اظهار کرد: طلاب خواهر و برادر حوزه‌های علمیه سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه ادیان و مذاهب به نشانی اینترنتی urd.ac.ir و اطلاع از جزئیات رشته‌ها، اقدام به ثبت نام نمایند .

 

 رشته‌های کارشناسی ارشد

دکتر بوالحسنی، تحصیل طلاب در دانشگاه ادیان و مذاهب در مقطع کارشناسی ارشد را در صورت دارا بودن معدل 17 به بالا رایگان اعلام کرد و افزود: طلابی که سطح دو را تا زمان تعیین شده پشت سر گذاشته باشند، به صورت رایگان در رشته‌های «شیعه‌شناسی»، «مطالعات تاریخ تشیع»، «فرق شیعه»، «ادیان ابراهیمی»، «ادیان غیرابراهیمی»، «دین‌شناسی»، «مذاهب اسلامی»، «مذاهب فقهی»، «تصوف و عرفان اسلامی»، «ادیان و عرفان»، «مطالعات زنان گرایش زن و خانواده و گرایش حقوق زن در اسلام»، «فلسفه دین»، «فلسفه و کلام اسلامی گرایش فلسفه اسلامی»، «اخلاق گرایش فلسفه اخلاق»، «فلسفه هنر»، «حکمت هنر اسلامی»‌ و «مدیریت رسانه» در دانشگاه ادیان و مذاهب به تحصیل بپردازند.

 

رشته‌های دکتری

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب هم‌چنین رشته‌های مقطع دکتری را «شیعه‌شناسی»، «تاریخ تشیع اثناعشری»، «فرقه‌های تشیع»، «تصوف و عرفان اسلامی»، «عرفان اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی(ره)»، «فلسفه و کلام اسلامی»، «حکمت هنر دینی»، «مذاهب فقهی»، «مذاهب کلامی»، «وهابیت‌شناسی»، «ادیان غیر ابراهیمی گرایش ادیان ایرانی»، «مطالعات تطبیقی ادیان گرایش الهیات مسیحی»، «دین‌پژوهی» و «مطالعات زنان گرایش حقوق زن در اسلام» اعلام کرد.

 

 فراهم‌سازی امکان تحصیل مجازی

وی در پایان با اشاره به این‌که امکان تحصیلات تکمیلی طلاب از طریق مجازی نیز در دانشگاه ادیان و مذاهب فراهم است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه تلاش کرده با تخفیفات ویژه، زمینه تحصیل طلاب و فضلای حوزه را در برخی رشته‌های کارشناسی ارشد به صورت مجازی فراهم کند.

بوالحسنی در خاتمه گفت: نمایندگان دانشگاه ادیان و مذاهب در سراسر کشور، آماده ارائه راهنمایی و توضیحات به علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه ادیان و مذاهب هستند. طلاب واجد شرایط می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02532802626 تماس بگیرند.

 

برای ثبت نام کلیک کنید

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید


برچسب ها : دانشگاه ادیان و مذاهب, رحمان بوالحسنی, معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز