دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

پاپ فرانسیس وارد امارات شد

 
تاریخ انتشار: 1397/11/15    

پاپ فرانسیس وارد امارات شد

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان سفر تاریخی خود به کشورهای امارات و عربستان را آغاز کرد.

پاپ فرانسیس در یک پیام ویدئویی روز پنجشنبه 11 بهمن‌ماه با اشاره به این سفر که با عبارت «السلام علیکم» آغاز می‌شود، گفت: «خوشحالم از این فرصتی که خداوند به من داده است تا در سرزمین عزیز شما، برگی تازه از تاریخ روابط بین ادیان را بنویسیم.»

او همچنین در این پیام گفت: «ایمان به خداوند اتحاد ایجاد می‌کند نه اختلاف، ایمان به خدا ما را علی‌رغم اختلافات‌مان به هم نزدیک‌تر می‌کند و ما را از دشمنی‌ها و نفرت دور می‌کند.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان شامگاه روز گذشته وارد ابوظبی شد. هواپیمای پاپ در ابوظبی به زمین نشست، جایی که شیخ محمد بن زائد آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، شیخ احمد الطیب، شیخ الازهر قاهره و چند تن دیگر از مقامات بلندپایه امارات به استقبال او رفتند.

وی قرار است سه‌شنبه مراسم دعای کلیسای کاتولیک را در ورزشگاه بزرگی در ابوظبی اجرا کند که انتظار می‌رود جمعیتی بالغ بر ۱۳۰ هزار تن در آن شرکت کنند.

در همین راستا، پاپ فرانسیس پیش از شروع این سفر ضمن ابراز نگرانی نسبت به جنگ یمن، طرف‌های درگیر در این کشور را به پایبندی و احترام به توافقنامه آتش بس فراخواند.

وی تصریح کرد: «من با نگرانی بحران یمن را دنبال می‌کنم و ملت یمن از این مناقشه طولانی خسته شده‌اند و کودکان بسیاری از گرسنگی رنج می‌برند اما نمی‌توانند به انبارهای غذا دسترسی داشته باشند.» رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین خواستار توزیع مواد غذایی در میان مردم یمن و تلاش به خاطر مردم شد.

پاپ فرانسیس و شیخ الازهر قرار است در این سفر از مسجد بزرگ شیخ زائد و آرامگاه شیخ زائد بن سلطان آل نهیان، بنیان‌گذار حکومت امارات بازدید کنند. رهبر کاتولیک‌های جهان با اعضای شورای حکمای مسلمانان هم دیدار خواهد کرد.

از سوی دیگر، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا ضمن استقبال از سفر پاپ فرانسیس به امارات، آن را یک لحظه تاریخی خواند.

وی افزود: سفر پاپ فرانسیس به امارات و برگزاری نخستین مراسم نیایش توسط وی در این کشور، صلح و تفاهم بین دو دین بزرگ جهان را ارتقا می‌بخشد.

این نخستین سفر رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به کشورهای حوزه خلیج فارس است.


برچسب ها : پاپ, امارات

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز