دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد انصاری‌پور:
حدیث سلسله الذهب نشانگر ارتباط توحید و امامت است
گزارش حجت‌الاسلام دکتر شریعتمداری از نشست اسلام ـ‌ مسیحیت
از قم تا پادربورن
جلسه دفاع از رساله دکتری برگزار شد:
کنترل اجتماعی از دیدگاه فقه امامیه و شافعیه
جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار شد:
نظام موضوعات نوپدید فریضه زکات در فقه مذاهب پنج‌گانه
حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب:
بیشتر اهل‌سنت اندونزی محب اهل‌بیت(ع) هستند
جلسه دفاع از پایان‌نامه کارشناسی ارشد برگزار شد:
ترجمه نیمه دوم از بخش اول کتاب (Code Of Jewish Law)
در پی درگذشت آیت الله العظمی حسینی شاهرودی:
پیام تسلیت رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب

حمایت از فعالیت‌های معطوف به توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی

 
تاریخ انتشار: 1397/09/12    

حمایت از فعالیت‌های معطوف به توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی

مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی سه پروژه حمایتی را جهت توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دست اقدام دارد.

مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و میزِ توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی وابسته به قطب فکری فرهنگی بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی، سه پروژه حمایتی را جهت توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی در دست اقدام دارند.

طی این پروژه‌ها برخی تسهیلات و حمایت‌های تسهیلاتی، علمی و انتشاراتی به افراد حقیقی یا حقوقی حائز شرایط تعلق می‌گیرد. هدف از این حمایت‌ها گام برداشتن در مسیر رشد علوم اسلامی متناسب با نیازهای دنیای معاصر، نظام و جامعه اسلامی است. اشخاص حقیقی و حقوقی حائز شرایط می‌توانند در یکی از این سه طرح حمایتی مشارکت نمایند. طرح‌های حمایتی سه‌گانه به شرح زیر می‌باشند:

 

۱. حمایت از گفتمان‌سازی مجلات و همایش‌های علمی در حوزه اولویت‌های راهبردی میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی:

این پروژه در صدد ایجاد گفتمان‌سازی در دو سطح مجلات و همایش‌ها با هدف توانمندسازی علوم اسلامی است. بسته حمایتی این پروژه به اشخاص حقیقی و حقوقی‌ای اعطا می‌گردد که در این مسیر گامی مؤثر بردارند. به عنوان نمونه مجلات علمی ـ ترویجی علوم اسلامی که یک شماره خود را به موضوعات مصوب برای این پروژه‌های حمایتی اختصاص دهند و یا همایش‌هایی که همه یا بخشی از فعالیت‌های خود را حول محور یکی از این موضوعات مصوب تعریف کنند، می‌توانند از این بسته استفاده نمایند.

 

۲. حمایت از مقالات علمی (مجلات پژوهشی و ترویجی) در حوزه اولویت‌های راهبردی میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی:

این پروژه در پی ارتقای محتوای فاخر پژوهشی و راهبردی در حوزه علوم اسلامی است. جهت انجام این مهم، پروژه از ظرفیت مقالات علمی و پژوهشی بهره می‌گیرد و می‌کوشد ضمن جلب نظر اهل تحقیق و پژوهش به این عرصه خطیر و مهم، فضای مساعدی را برای تولید و ارائه بررسی‌های جدیدتر در موضوعات مصوب بگشاید؛ فضایی که به ارتقای پژوهش‌های موجود در این حوزه مدد رساند و خود منشأ شکل‌گیری مجموعه‌ای از مقالات پژوهشی مؤثر در این حوزه گردد. افراد حقیقی و حقوقی می‌توانند از تسهیلات موضوع این پروژه حمایتی بهره‌مند شوند.

 

۳. حمایت از پایان‌نامه‌های مقاطع تخصصی در حوزه اولویت‌های راهبردی میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی:

این پروژه در پی ارتقای توان پایان‌نامه‌های مقاطع تخصصی در حوزه علوم اسلامی است. جهت انجام این مهم، پروژه از ظرفیت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی (نظیر مراکز حوزوی و دانشگاهی ارائه دهنده مقاطع تکمیلی و تخصصی در علوم اسلامی) بهره می‌گیرد و می‌کوشد امکان‌های پیش روی جامعه علمی کشور را در گسترش ادبیات تخصصی پایان‌نامه‌نویسی با عطف نظر به این عرصه خطیر ارتقا بخشد.

حمایت‌هایی که ذیل این سه پروژه ارائه می‌شود، شامل مواردی نظیر اعطای تسهیلات مالی به مؤلفان و آفرینندگان محتوای فاخر و ارزشمند، ارائه بسته‌های تشویقی نظیر خریداری آثار و مشارکت در انتشار برای مجلات و تمهیدات پژوهشی هم‌چون ایجاد امکان جهت ارائه مباحث نوآمد در قالب کرسی‌های آزاداندیشی است. هم‌چنین لازم به یادآوری است که بسته‌های حمایتی بر اساس شیوه‌نامه‌ای اجرایی که بدین منظور تهیه گردیده است، عرضه خواهد شد.

افراد حقیقی و حقوقی برخوردار از شرایط لازم می‌توانند جهت مشارکت در این طرح‌ها با مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ارتباط برقرار نمایند و درخواست خود را به ایمیل info@isca.ac.ir ارسال کنند. هم‌چنین شماره ۰۲۵۳۷۷۴۴۱۵۱ جهت تماس با کارشناس مربوطه در مرکز همکاری‌های علمی و بین‌الملل اختصاص یافته است.نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز