دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

فارغ‌التحصیل دانشگاه ادیان و مذاهب؛ نوآور در امر تبلیغ

 
تاریخ انتشار: 1397/09/12    

فارغ‌التحصیل دانشگاه ادیان و مذاهب؛ نوآور در امر تبلیغ

تا کنون طلبه‌های دیگری نیز به این کار علاقه‌مند شده‌اند و در کنار آن‌ها گروه خیریه‌ای هم فعال شده تا با کمک خیران و پزشکان بتوانند فعالیت‌های فرهنگی و رفاهی در استان داشته باشند.

نام اسماعیل آذری‌نژاد فارغ‌التحصیل رشته تصوف و عرفان اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده است،‌ طوری که حتی روزنامه گاردین هم با او مصاحبه‌ای ترتیب داده است. آذری‌نژاد به عنوان یک طلبه و روحانی مانند بسیاری از طلاب دیگر، به امر تبلیغ نگاه ویژه‌ای دارد و آن را جزو وظایف اصلی یک طلبه می‌داند. اما تبلیغ وی چهره‌ای متفاوت دارد. او برای این کار نه شهرهای بزرگ، نهادها و مراکز رسمی بلکه نقاط دورافتاده و محروم را در نظر گرفته و گذشته از این،‌ سبک و مخاطب تبلیغش نیز متفاوت است. مخاطب او کودکان و نوجوانان هستند و سبک تبلیغش قصه‌گویی!

ساکن دهدشت است کهگیلویه و بویراحمد است اما روستا به روستا سفر می‌کند و بای بچه‌های محروم کتاب می‌برد و قصه می‌خواند. او درباره این تصمیمش می‌گوید: من قم درس می‌خواندم. بعد از مدتی تحصیل با خودم گفت: دیگر بس است و بازگشتم به شهر و استانم کهگیلویه و بویراحمد. باید یک فعالیت را شروع می‌کردم، نمی‌توانستم نسبت به شهرم بی‌تفاوت باشم. علاقه داشتم یک فعالیت مستمر،‌پرثمر و پایدار و اساسی را دنبال کنم. به همین دلیل این فعالیت را انتخاب کردم. همه کارشناسان تأیید می‌کنند که قصه‌خوانی و قصه‌گویی نقش بسیار پررنگی در تربیت کودکان دارد.

او با شعار «توپ، رنگ، قصه» سراغ بچه‌ها می‌رود. توپ را برای بازی و ایجاد هیجان و شادی و کاستن از خشونت با خود می‌برد و از رنگ هم برای تلطیف کردن فضا و زیباسازی مدارس استفاده می‌کند و آن را به کتابخانه تبدیل می‌کند. قصه هم که کار اصلی او است و با این روش مهارت‌های زندگی کردن را به بچه‌ها می‌آموزد.

آذری‌نژاد در انتخاب روستاها هم نکاتی را در نظر می‌گیرد: روستاهایی که ما معمولاً انتخاب می‌کنیم، کم‌برخوردار هستند. جاده ندارند، آب ندارند، عدالت آموزشی ندارند،‌ سیستم آموزشی‌شان از جمله تعداد معلم و مدرسه در منطقه از لحاظ کیفی و کمی شرایط خوبی ندارد.

تا کنون طلبه‌های دیگری نیز به این کار علاقه‌مند شده‌اند و در کنار آن‌ها گروه خیریه‌ای هم فعال شده تا با کمک خیران و پزشکان بتوانند فعالیت‌های فرهنگی و رفاهی در استان داشته باشند.


برچسب ها : اسماعیل آذری نژاد

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز