دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و حوزه علمیه به امضا رسید

 
تاریخ انتشار: 1397/08/26    

تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و حوزه علمیه به امضا رسید

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه ادیان و مذاهب و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به امضای آیت الله اعرافی و حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب و صبح پنج‌شنبه 24 آبان ماه ‌با آیت‌الله اعرافی مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور معاونان و رؤسای دانشکده‌های دانشگاه ادیان و مذاهب و معاونان و مدیران مرکز مدیریت حوزه و در راستای هم‌فکری، هم‌افزایی، تعامل و همکاری دو مجموعه در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی و بین‌المللی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری نیز در چهارچوب اهداف، ظرفیت‌ها و مأموریت‌های دو نهاد به امضا رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری‌های دو نهاد گفت: دانشگاه ادیان و مذاهب که دانشگاهی برآمده از حوزه‌ علمیه است همواره خود را موظف می‌داند ارتباط با حوزه‌های علمیه را حفظ کرده و گسترش دهد.

آیت‌الله اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه نیز ضمن تبریک هفته وحدت و تشکر از خدمات و دستاوردهای دانشگاه ادیان و مذاهب، به ارائه گزارشی از چشم‌اندازها و طرح‌های خود در راستای توسعه کمّی و کیفی حوزه‌های علمیه پرداخت و گفت: حوزه بیش از هزار ایده و طرح مراجع، فضلا و طلاب را گردآوری کرده و بر اساس آن، چشم‌انداز و برنامه جامع آینده حوزه را ترسیم کرده است. در این راستا ده‌ها آیین نامه اصلاح شده و به مرور در حال اجرا است. مثلاً‌ بسیاری از اختیارات به استان‌ها واگذار شده و بیش از یکصد گروه علمی تشکیل شده است.

وی افزود: انقلابی بودن خود بسیار مهم است ولی فقط به شعار و پلاکارد نیست. پاسخ‌گویی حوزه به مسائل جامعه، مهم‌ترین نمود انقلابی‌گری است.

مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور افزود: حوزه قرار نیست رشته‌های حوزوی را در دانشگاه‌ها محدود یا ممنوع کند، بلکه خواهان سامان‌دهی و ارتقای این رشته‌ها است. برخی رشته‌ها نیز امکان طرح در حوزه ندارند و باید در دانشگاه‌ها مطرح شوند. لذا دانشگاه‌های شهر قم به ویژه دانشگاه‌هایی که شاکله‌ای حوزوی دارند باید در برخی از این رشته‌ها، محوریت بیابند. هم‌چنین در پی آن هستیم که برای برخی رشته‌ها به دانشگاه‌های حوزوی مجوز بدهیم.

در ادامه معاونان، رؤسای دانشکده‌های دانشگاه ادیان و مذاهب  و جمعی از معاونان و مدیران مرکز مدیریت حوزه علمیه قم نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و تفاهم‌نامه همکاری بین این دو نهاد در محورهای علمی،‌ پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی، مدیریتی و اجرایی به امضا رسید.


برچسب ها : آیت الله اعرافی, سید ابوالحسن نواب, حوزه علمیه

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز