دانشگاه ادیان و مذاهب
  ورود به سامانه
نام کاربری
 
وب سایت دانشگاه
سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
پست الکترونیک
کلمه عبور
AR EN FA
 
آخرین مطالب

شرایط پرداخت وام شهریه دانشجویی و عتبات

 
تاریخ انتشار: 1397/12/04    

شرایط پرداخت وام شهریه دانشجویی و عتبات

دانشجویان علاقه‌مند به دریافت وام شهریه دانشجویی و عتبات می‌توانند با مراجعه به سایت bp.swf.ir درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سید امین فضیلت نژاد مدیر امور دانشجویی دانشگاه ادیان و مذاهب در خصوص ضوابط و شرایط پرداخت وام شهریه و نیز وام ویژه عتبات عالیات گفت: بر اساس بخشنامه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم درباره ثبت اطلاعات فردی و برای درخواست وام نیمسال دوم سال تحصیلی 98-97، متقاضیان می‌بایست برای ثبت‌نام ابتدا به قسمت پرتال دانشجویی سایت صندوق رفاه دانشجویان به نشانی bp.swf.ir مراجعه و پس از تشکیل پرونده وارد پرتال فاز 2 شوند و درخواست وام شهریه غیرانتفاعی بانک مهر ایران و یا عتبات عالیات کشور عراق را ثبت نمایند.

وی افزود: متقاضیان وام شهریه دانشجویی با مراجعه به سامانه مذکور درواقع ثبت‌نام مقدماتی خود را انجام می‌دهند. پس از پایان ثبت‌نام مقدماتی، آمار متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و پالایش اطلاعات تا پایان فرصت ابلاغ‌شده توسط صندوق رفاه وزارت علوم ادامه خواهد یافت.

اداره امور دانشجویی دانشگاه ادیان و مذاهب با توجه به میزان بودجه‌ای که صندوق رفاه دانشجویان در اختیار آن قرار می‌دهد، دانشجویان واجد شرایط و افرادی را که برای دریافت وام در اولویت هستند برای دریافت وام به صندوق رفاه معرفی می‌کند و پس از تأیید صندوق رفاه، جهت تشکیل پرونده بانکی به بانک مهر ایران معرفی می‌شوند.

گفتنی است مبالغ دقیق وام‌ها هنوز مشخص نیست و باید به تصویب هیئت امناء صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برسد و پس از تأمین منابع در نیمسال دوم به متقاضیان پرداخت می‌شود.

 
ضوابط و نحوه ثبت‌نام وام شهریه

 
شرایط دانشجو:

الف) دانشجو در حال تحصیل باشد

ب) دانشجو میهمان نباشد

ج ) دانشجو شاغل نباشد (به استثنای کار دانشجویی)

گفتنی است شرایط ضمانت «وام شهریه» تابع قوانین بانک مهر ایران است.

یادآوری این نکات ضروری است که اداره امور دانشجویی دانشگاه ادیان و مذاهب هیچ‌گونه تعهدی در قبال پرداخت وام ندارد زیرا تأمین اعتبار و تأیید وام توسط وزارت علوم صورت می‌گیرد و اصل وام نیز بعد از تأیید پرداخت توسط وزارت علوم مبلغ وام مستقیماً به‌ حساب شهریه دانشجو واریز می‌گردد.

 
شرایط وام عتبات

مدارک لازم جهت ارائه به امور دانشجویی:

1 ـ کپی کارت ملی دانشجو

2 ـ کپی کارت دانشجویی

3 ـ اصل تعهدنامه محضری ـ ویژه وام عتبات عالیات ـ‌ (دانشجو باید به همراه ضامن خود با در دست داشتن مدارک لازم (اصل و کپی کارت ملی، آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی ضامن) به یکی از دفترخانه‌های رسمی سراسر کشور مراجعه نموده و تعهدنامه محضری در قبال بازپرداخت وام بلندمدت پس از فراغت از تحصیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را امضاء نماید. در تعهدنامه محضری ذکر محل سکونت؛ محل کار ضامن و محل سکونت دانشجو بدین گونه درج گردد: استان، شهر، خیابان، کوچه، پلاک، کد پستی، شماره تلفن (با کد شهرستان)، شماره تلفن همراه).

4 ـ فرم تکمیل‌شده درخواست وام (که به تأیید اداره آموزش و امور دانشجویی رسیده باشد).

5 ـ کپی فیش حقوقی

6 ـ حکم کارگزینی و کارت ملی ضامن


برچسب ها : وام, شهریه, عتبات

نظرات
نام *
پست الکترونیک *
متن *

دانشگاه ادیان و مذاهب


نشانی: ایران - قم - پردیسان
تلفن: 32802610 25 98+
فکس: 32802627 25 98+
کد پستی: 3749113357
صندوق پستی: 37185 - 178
پست الکترونیکی: info@urd.ac.ir
سامانه پیامکی: 3000135789

دانشکده ها

دانشکده شیعه شناسی
دانشکده ادیان
دانشکده مذاهب
دانشکده فلسفه
دانشکده زن و خانواده
دانشکده عرفان
دانشکده مجازی

خدمات فناوری اطلاعات

سامانه جامع آموزش
سامانه آموزش مجازی
سامانه پذیرش دانشجو
سامانه اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
جستجو در کتابخانه
کتابخانه دیجیتال

بیانیه رسالت

دانشگاه ادیان و مذاهب، نخستین دانشگاه تخصصی ادیان و مذاهب در ایران، برخاسته از حوزه علمیه، ضمن شناخت ادیان و مذاهب و تعامل و گفت و گو با پیروان آنها با تکیه بر مشترکات، در جهت همبستگی انسانی، تقویت صلح، کاهش آلام بشری، گسترش معنویت و اخلاق و معرفی عالمانه اسلام بر اساس آموزه های اهل بیت علیهم السلام به پژوهش و تربیت نیروی انسانی متخصص اقدام می نماید.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز